kraj:
Polska
autor: KLA
09-12-2012, 08:51 komentarzy: 0

Największa szklana choinka w Polsce stanęła w Krośnie

Mierzy 2,5 metra wysokości i ma tyle samo ton wagi. Do jej budowy użyto ponad metr sześcienny szkła. Szklana choinka od 2 grudnia br. zdobi dziedziniec Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie To pierwsza w Polsce tak duża dekoracja świąteczna wykonana z tego materiału.

Szklana choinka w Krośnie Szklana choinka w Krośnie , fot. miastoszkla.pl

Choinka, wzorem naturalnych drzewek ma kształt stożka, a do jej budowy użyto ponad metr sześcienny szklanych brył o delikatnie różowawym zabarwieniu ważących ok. 2,5 tony. Konstrukcja wzmocniona została metolowymi prętami i siatką. Wewnątrz zainstalowano oświetlenie.

Oglądanie instalacji umila pozytywka wygrywająca kolędy. Choince towarzyszy wystawa „W szklanym klimacie świąt”, na której można obejrzeć przede wszystkim szklane ozdoby świąteczne i choinkowe - wyjątkowe zdobienia bombek, nietypowe kształty ozdób bożonarodzeniowego drzewka, bajeczne kolory, a do tego tematyczne dekoracje stołów, luksusowe nakrycia czy świece wprowadzą zwiedzających w klimat i nastrój zimowego święta.

Część eksponatów jest własnością tutejszego Centrum Dziedzictwa Szkła, które pilnie strzeże blisko już 90-letnich tradycji hutnictwa szkła, z jakich słynie Krosno. Można jednak również podziwiac wyroby choinkowe pochodzące z innych regionów kraju.

Zobacz także: Najpiękniejsze dekoracje świąteczne na świecie

CDS to bardzo prężnie działająca placówka, mająca na koncie tak niebanalne inicjatywy, jak koncerty w sąsiedztwie rozgrzanego do 1200 stopni Celsjusza pieca hutniczego.

Źródła: krosnocity.pl, miastoszkla.pl, TTG

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2012, Atrakcje turystyczne, Dekoracje świąteczne, Święta, Szklana choinka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »