kraj:
Singapur
autor: KLA
08-12-2012, 14:20 komentarzy: 0

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne na świecie

Singapur to bez wątpienia miejsce, gdzie warto znaleźć się w czasie poprzedzającym Boże Narodzenie. Oświetlenie jest tu tak imponujące, że aż zapiera dech w piersiach.

Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie w wzdłuż ulicy Orchard Road, 2012 Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie w wzdłuż ulicy Orchard Road, 2012 , fot. chooyutshing, Flickr CC

Każdego roku między 20 listopada a 5 stycznia Orchard Road i Marina Bay rozbłyskują wieczorem milionem świateł. W tej znanej dzielnicy zakupów świąteczne dekoracje zdobią każdą witrynę sklepową. Wokół rozbrzmiewa nastrojowa muzyka, odbywają się koncerty i musicale.

Orchard Road, 2012
Orchard Road, 2012, fot. chooyutshing, Flickr CC

Gdzie jest Orchard Road? Singapur, Zobacz na mapie

Również japońskie Kobe zachwyca widowiskową iluminacją. Po trzęsieniu ziemi, jakie dotknęło to je w 1995 r., Italia ofiarowała miastu tysiące malowanych ręcznie lampek, które wykorzystano do stworzenia intrygującej iluminacji w stylu gotyckim. Jej autorami był duet Valerio Festi i  Hirokazu Imaoka, a samo dzieło można podziwiać w pobliżu  Higashi-Yuenchi Park już na początku grudnia.

Zobacz także: Interaktywna choinka w Lizbonie

KOBE dekoracje świąteczne
KOBE dekoracje świąteczne,  2011, fot. 5thLuna, Flickr CC

Cudownie co roku oświetlone są naturalnie paryskie Pola Elizejskie oraz Wiedeń, którego 10 głównych placów zajmują świąteczne jarmarki. Na tutejszych straganach można kupić ozdoby choinkowe, ale i pierniki, gorące wino i piwo oraz inne, okolicznościowe gadżety.

Również Warszawa, a zwłaszcza Trakt Królewski nie ustępuje pod tym względem stolicom europejskim.

Zobacz także: Atmosfera świąt w austriackiej stolicy

Źródło: Huffinton Post, własne

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2012, Atrakcje turystyczne, Dekoracje świąteczne, Święta


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »