kraj:
Polska
10-12-2012, 12:22 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: subiektywnie

Witamy w kolejnym przeglądzie informacji turystyczno-transportowych. Tym razem pozwoliliśmy sobie skomentować większość przedstawionych newsów, są one bowiem w taki czy inny sposób kontrowersyjne. Zapraszamy do lektury – miejmy nadzieję, że interesującej.

Oceny hoteli niewiele warte?

 
Tak wynika z badań firmy Market Matrix. Przeanalizowała ona oceny wystawiane obiektom hotelarskim przez internautów i doszła do wniosku, że autorami większości z nich są albo pracownicy danego hotelu, albo przedstawiciele konkurencji. Oczywiście nadal sporo jest opinii od prawdziwych turystów, ale mimo wszystko to za mało, aby można było uzyskać prawdziwy obraz danego lokalu. Jednym słowem: nie ufajcie Internetowi.
 

Intercity drogo się wozi

 
PKP Intercity ma zamiar ogłosić przetarg na szybkobieżne pociągi o wartości 1,1 miliarda złotych. Zastanawiamy się, czy to ma sens - wszak nawet te pociągi, które obecnie jeżdżą po Polsce, nie rozwijają najwyższych możliwych prędkości. Wina tkwi nie po stronie maszyn, ale torowisk, które najlepsze lata mają dawno za sobą. Prędkość ogranicza się również ze względu na liczne remonty czy też konieczność przepuszczenia pociągu jadącego z naprzeciwka. To informacje z pierwszej ręki - wszak od czasu do czasu też jeździmy pociągami i wiemy, jak wygląda sytuacja. Mamy wrażenie, że Intercity zabiera się do naprawiania problemu od niewłaściwej strony.
 

Saga o Dreamlinerach, część kolejna

 
Wiemy, że to stało się już nudne - o Dreamlinerach jest głośno wszędzie i przez cały czas - ale musimy wrócić do tematu raz jeszcze. Nie dlatego, że druga maszyna, którą wyprodukowano z myślą o PLL LOT, odbywa już loty testowe w USA, ale z powodu znacznie mniej marketingowego. Otóż część wyprodukowanych już samolotów została wezwana na dodatkowe przeglądy. Istnieje bowiem ryzyko wystąpienia niewykrytych wcześniej usterek. Jak pokazują ostatnie tygodnie, B787 są wyjątkowo awaryjne.
 
Informacja ta zbiegła się w czasie z nowinami dotyczącymi rzekomych problemów ze zgromadzeniem pieniędzy na spłacenie nowych samolotów przez LOT. Przypominamy, że Dreamlinery zostały zamówione właśnie w celu wyprowadzenia przewoźnika na prostą; organizowane przez niego loty długodystansowe nie były rentowne ze względu na zbyt wysokie koszty działalności linii oraz duże zużycie paliwa.
 
B787 miały dzięki niskiemu zużyciu paliwa umożliwić tańsze latanie i odrobienie strat. Problem w tym, że ich dostawa spóźniła się o cztery długie lata... a i to najwyraźniej dla Boeinga za mało, by wyeliminować groźne usterki. Warto więc zapytać: czy w związku z powyższym Boeing udzieli LOT-owi obniżki? I czy LOT w ogóle będzie się o to ubiegał? Chcielibyśmy się tego dowiedzieć.
 

Hiszpania wyda fortunę na promocję

 
9 milionów euro - taką kosmiczną kwotę wyda rząd Hiszpanii na promocję turystycznych walorów swojego kraju. To jeden z jego sposobów na walkę z kryzysem. I znowu można dojść do wniosku, że do problemu podchodzi się nie z tej strony, z której by należało.
 
Hiszpania jako kraj naprawdę nie potrzebuje reklamy - każdy wie, że jest tam ciepło, zabawnie i uroczo. Jeśli już, promocja przyda się poszczególnym lokalom, ale jej organizacja leży w interesie wyłącznie ich właścicieli.
 
Ruch turystyczny w Hiszpanii zmniejszył się nie dlatego, że ludzie o niej zapomnieli, ale ze względu na jakość oferty. W Hiszpanii jest po prostu drogo, toteż należałoby raczej poluzować smycz, na której trzymane są firmy z branży turystycznej. Jak myślcie, co bardziej zachęci potencjalnego turystę: billboard z ładnym widokiem czy oferta przewozu autokarowego w obie strony za mniej niż 500 zł? Portal BiletyAutokarowe.pl niedawno nią dysponował - przyniosła bardzo zadowalające efekty. Uwierzcie: wysoka jakość i dobra cena to najlepsza reklama, zaś 9 milionów euro można spożytkować w znacznie lepszy sposób.


Już prawie święta...

 
...dlatego przypominamy, że jeśli chcecie spędzić je poza domem, najwyższy czas kupić bilet. Niektóre kursy są już całkowicie wyprzedane. Ze względu na ogromne zainteresowanie ceny rosną z każdym dniem, a jeżeli będziecie zwlekać, sytuacja stanie się jeszcze trudniejsza. Co prawda niektóre linie zwiększają częstotliwość przewozów na popularnych trasach, ale warto zawczasu zabezpieczyć się przed ewentualnymi komplikacjami, rezerwując tanie bilety autokarowe już dziś. Zapraszamy na BiletyAutokarowe.pl - albo Lotnicze-bilety.pl, jeżeli wybieracie podróż drogą powietrzną.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Ciekawostki ze świata, Dreamliner, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »