kraj:
Polska
autor: KLA
15-12-2012, 14:31 komentarzy: 0

Wiślana Biegowa Trasa Narciarska zaprasza amatorów desek

Nad stołeczną rzeką sezon na aktywny wypoczynek nie finiszuje wraz z końcem lata. Nadwiślański szlak rekreacyjny zimą przemienił się w narciarską trasę biegową.

Wiślana Biegowa Trasa Narciarska Wiślana Biegowa Trasa Narciarska , fot. biegowkinadwisla.pl

Wiślana Biegowa Trasa Narciarska ma ponad 8 km długości. Poprowadzona jest śladem popularnej w cieplejszych miesiącach trasy spacerowej, od mostu Łazienkowskiego, kładką nad Kanałem Praskim, aż do mostu Grota-Roweckiego, przecinając prawobrzeżny las łęgowy. Przy sprzyjających warunkach śniegowych narciarze będą mogli korzystać z trasy z pojedynczym, przygotowywanym maszynowo śladem do techniki klasycznej.

Gdzie jest Wiślana Biegowa Trasa Narciarska? Polska, Zobacz na mapie

Trasa ma niski stopień trudności - brak stromych wzniesień oraz ostrych zakrętów czyni ją idealnym miejscem dla początkujących. Z trasy mogą korzystać wszyscy amatorzy zimowego szaleństwa – w okolicy mostu Świętokrzyskiego działać będzie wypożyczalnia niezbędnego sprzętu. W ofercie znajdą się komplety: narty, buty, kije w przystępnych cenach. Buty będą dostępne w rozmiarach od 28 do 47.

W niedzielę 16 grudnia zajęcia prowadzone będą w tych samych godzinach i w takim samym podziale na grupy. Zapisy na zajęcia oraz rezerwacja sprzętu pod numerem telefonu wypożyczalni By The Way - 602 104 508.

W sezonie zimowym na trasie będą organizowane zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami oraz wydarzenia popularyzujące narciarstwo biegowe, szczególnie wśród dzieci. Już 20 stycznia 2013 r. planowany jest Światowy Dzień Śniegu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Centralnym miejscem tych wydarzeń będzie Stacja Balon.

Informacje o bieżących warunków na trasie, spotkaniach na wspólne wieczorne bieganie, szkoleniach oraz innych wydarzeniach będą podawane na stronie internetowej: biegowkinadwisla.pl

Zobacz także: Zygzakiem przez hale targowe czyli pierwszy Wiedeński Maraton Halowy

Projekt Wiślana Narciarska Trasa Biegowa jest prowadzony od 2011 roku we współpracy z Towarzystwem Narciarskim „Biegówki”. Partnerami projektu są Stacja Balon oraz wypożyczalnia i serwis narciarski By The Way.

Źródło: UMSW

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Biegowa, Trasa Narciarska, Wiślana


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »