kraj:
Austria
autor: KLA
19-12-2012, 12:25 komentarzy: 0

Marktplatz 2012

Marktplatz 2012, fot. ohallmann, Flickr CC

170 tysięcy kryształków Swarovskiego zdobi choinkę na Marktplatz

Innsbruck: Bożonarodzeniowe drzewko z wysokości 20 metrów oświetla niezwykłym blaskiem stragany, które wypełniają szczelnie plac. Świąteczne jarmarki w tyrolskiej stolicy ruszyły już pełną parą.

Podobnie jak na trakcie Królewskim w Warszawie, drzewa w austriackim mieście nad rzeką Inn rozbłyskują w okresie przedświątecznym milionami lampek. Tak jak witryny tutejszych sklepów. I 180 straganów aż pięciu bożonarodzeniowych jarmarków, z których część będzie czynna aż do Trzech Króli.

Każdy z tych pięciu jarmarków ma nieco inną specyfikę. Ten najbardziej tradycyjny znajduje się oczywiście na starówce. Wokół drzewka Swarovskiego, na stoiskach można kupić wyroby tyrolskiego rzemiosła, świece, dekoracje choinkowe i słodkości. Podjadając placuszki Kiachln i popijając je vin brulé, można obejrzeć wystawiane na scenie teatralnego wozu bajki – zupełnie jakbyśmy przenieśli się kilka wieków wstecz…

Gdzie jest Innsbruck? Austria, Zobacz na mapie

Również elegancka ulica Maria-Theresien-Strasse gości swój jarmark do 6 stycznia 2013 r. Z kolei nad rzeką Inn jarmark skierowany jest do dzieci. Panoramiczny widok rozciąga się natomiast z jarmarku na Hungerburg (2256 m n.p.m.), gdzie można dojechać z centrum miasta naziemną kolejką linową zaledwie w 10 minut. Ten jarmark potrwa tylko do 23 grudnia br. Artystyczne klimaty czekają na placu Wiltener Platzl, otoczonym stylowymi kamienicami, który znajduje się jedynie pięć minut piechotą z  Maria-Theresien-Strasse. To miejsce, gdzie do 22 grudnia br. można kupić prawdziwe arcydzieła rzemiosła artystycznego, a przy okazji zajrzeć do jednej z okolicznych kawiarenek czy restauracji.

Zobacz także: Najpiękniejsze dekoracje świąteczne na świecie

Dla osób zainteresowanych zakupami świątecznymi stworzono specjalny pakiet – dwie noce w hotelu 4* ze śniadaniem wraz z Innsbruck card, zniżkową kartą na wiele muzeów, ale i sklepów czy restauracji w mieście to wydatek 159 euro wzwyż: www.christkindlmarkt.cc

Źródło: ANSA

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2012, Atrakcje turystyczne, Dekoracje świąteczne, Innsbruck, Marktplatz, Święta


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »