kraj:
Włochy
autor: KLA
31-12-2012, 10:15 komentarzy: 0

Sylwester „na bogato”: Kieliszek szampana na wycieczkowcu

Nie tylko na Karaibach można spędzić ostatnią noc 2012 roku. Oferta Sylwestra na statkach obejmuje morze Śródziemne, Czerwone i egzotyczne rzeki…

Wycieczkowce Wycieczkowce , fot. steamboatsorg, Flickr CC

3 tysiące butelek szampana i 9 tysięcy butelek wina musującego zostanie wypitych na statkach MSC Cruises, czwartego pod względem wielkości operatora wycieczkowców na świecie. Na koniec roku proponuje tygodniowe wyprawy po zachodnim Mare Nostrum – jak antyczni Rzymianie nazywali morze Śródziemne. W programie znalazły się antyczny Rzym (3. miejsce na liście TripAdvisora jako najlepsze miejsce podróży w 2012), Casablanca, groty w pobliżu Malagi, wyspy Kanaryjskie i Madera. Ci, którzy wybiorą kierunek wschodni, zobaczą Ateny, Korfu, Kretę, wybrzeże tureckie i Maltę. Tegoroczną nowością jest MSC Armonia zacumowana na morzu Czerwonym, która popłynie do Egiptu, Izraela i Jordanii. Po raz pierwszy też operator proponuje Antyle Francuskie – początek i koniec karaibskiej przygody zaplanowano w Santo Domingo, stolicy Dominikany.

Warto pamiętać, że MSC Cruises została założona przeszło 50 lat temu jako Lauro Lines przez Achillesa Lauro. Statek nazwany na cześć armatora Achille Lauro został w 1985 r. uprowadzony przez bojowników Frontu Wyzwolenia Palestyny (nakręcono nawet film na podstawie tej dramatycznej historii).

Wycieczkowiec
Wycieczkowiec, fot. reevery, Flickr CC

Wycieczkowce Costa Crociere z kolei obiorą kierunek na Emiraty Arabskie (Abu Zabi) i Oman (Muscat), a dla dysponujących dłuższym urlopem – 22 rejs do Australii i Nowej Zelandii. Oczywiście armator dysponuje pakietami na swoje cruisery na morzu Śródziemnym. Norwegian Cruise Line w Sylwestra rzuca cumy w Ziemi Świętej. Kompania Grimaldi Lines (należy do Grimaldi Group zarządzaną przez rodzinę Grimaldich) wita Nowy Rok mini-rejsem z Barcelony (29 grudnia br. – 3 stycznia 2013 r.). Royal Carribean International pływa naturalnie po Karaibach, oferujące szeroki wybór rejsów od Jamaiki po Bahamy. Z Celebrity Cruises można natomiast popłynąć wzdłuż wybrzeży Ameryki Południowej z Buenos Aires poprzez  Punta Del Este (Urugwaj), Puerto Madryn (Argentyna), Przylądek Horn, Punta Arenas (Chile) i cieśninę Magellana. W kierunku Przylądka Horn popyniemy też z Cruceros Australis. Natomiast luksusowo pod żaglami ze Star Clippers – po Karaibach i do Kostaryki.

Zobacz także: Pitcairn i rozbitkowie z Bounty – zupełnie inne Boże Narodzenie

Sylwestra można też świętować na jednostkach pływających po rzekach europejskich – z Top Cruises po Dunaju między Bratysławą, Budapesztem i Wiedniem oraz po Renie. A na amatorów egzotyki czekają statki Orient Expressu na rzece Ayeyarwady w Myanmarze (Birma).

Źródło: ANSA, MSC Cruises, Grimaldi Lines, Norwegian Cruise LIne

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2012, Atrakcje turystyczne, Ciekawostki ze świata, Cruise, MSC Cruises, Sylwester, Wycieczkowce, Wycieczkowiec


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »