kraj:
Polska
autor: KLA
30-12-2012, 10:22 komentarzy: 0

Orszak Trzech Króli w Gdańsku już po raz trzeci

6 stycznia 2013, mieszkańcy Gdańska będą wspólnie obchodzić Święto Trzech Króli. Orszak Trzech Monarchów przejdzie ulicami Starego Miasta – od Kaplicy Królewskiej do Zielonej Bramy.

Orszak Trzech Króli w Gdańsku 2012

Orszak Trzech Króli w Gdańsku wyruszy spod Kaplicy Królewskiej 6 stycznia o godzinie 12.00, po wspólnie odmówionej modlitwie „Anioł Pański”.  Poprowadzą go Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Podążać będą na wierzchowcach, w bogatych szatach i nakryciach głowy.

Ich świtę stanowić będą dzieci z trójmiejskich szkół i organizacji harcerskich oraz dorośli aktorzy ubrani w kolorowe stroje. Wszyscy podążą za Gwiazdą Betlejemską, a wraz z nimi mieszkańcy Gdańska i turyści, którym rozdane zostaną korony królewskie i śpiewniki.

Pod Zieloną Bramą przy żywej szopce, uczestnicy orszaku nawiedzą gdańską Świętą Rodzinę, odbędzie się koncert kolęd, który zachęci do wspólnego śpiewu chór Gryf z Trąbek Wielkich. Organizatorami wydarzenia w Gdańsku są Stowarzyszenie SUM i Stowarzyszenie SKWER z którymi współpracują Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku, Klub „Plama” oraz ZHR.Patronat nad gdańskim Orszakiem objęli arcybiskup Sławoj Leszek Głódź oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Zobacz także: Największa szklana choinka w Polsce stanęła w Krośnie

Podobny Orszak przejdzie ulicami kilkudziesięciu miast kraju, w tym: w Bełchatowie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Gdyni, Giżycku, Jeleniej Górze, Katowicach, Koszalinie, Krakowie, Kudowie Zdroju, Kutnie, Legnicy, Lublinie, Łomży, Łowiczu, Opolu, Poznaniu, Puławach, Rzeszowie, Starachowicach, Świdnicy, Tarnobrzegu, Włocławku, Wrocławiu, Zakopanem i naturalnie w stolicy.  W wielu wypadkach – już po raz piąty. Po raz pierwszy do tej inicjatywy dołączy 6 stycznia 2013 roku Białystok.

Źródla: gdansk.pl, orszak.org


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki, Gdańsk, Orszak Trzech Króli, Święto Trzech Króli


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »