kraj:
Anglia
autor: KLA
19-01-2013, 12:37 komentarzy: 0

Wyprzedaże

Wyprzedaże, fot. the justified sinner, Flickr CC

Turystyka zakupowa– czyli gdzie Polacy latają na wyprzedaże

Sales czyli zimowe wyprzedaże już trwają, a nasi rodacy z pomocą tanich linii lotniczych ruszają szukać okazji w najsłynniejszych miastach kontynentu. W styczniu tego roku najwięcej z nich wybiera się na zakupy do Londynu, Paryża, Barcelony i Mediolanu.

To dotyczy przynajmniej klientów serwisu FRU.PL który pokusił się o sondaż, gdzie Polacy najchętniej latają na wyprzedaże. Z jego danych wynika, że dzięki tanim połączeniom lotniczym, wyjazd na zakupy za granicę nie jest już ekstrawagancją. Polacy coraz chętniej samodzielnie organizują podróże do europejskich stolic wyprzedażowych.

W styczniu tego roku najwięcej klientów serwisu FRU.PL wybiera się na zakupy do Londynu (22%), Paryża (16%), Mediolanu (11%), Barcelony (9%) i Madrytu (7%). Podobnie jak w roku ubiegłym. najpopularniejszymi zagranicznymi kierunkami zakupowymi są outlety i tzw. sieciówki na wyspach brytyjskich oraz luksusowe butiki i centra handlowe nad Sekwaną.

Tegorocznym hitem zakupowego szaleństwa jest Barcelona, w której od kilku lat turystyka shoppingowa rozwija się niezwykle dynamicznie. Zwróćmy uwagę, że stolica Katalonii jest popularniejsza wśród Polaków od samego Madrytu! 

85 proc. klientów serwisu FRU.PL, którzy wybierają się na zimowe zakupy za granicę, zdecydowała się na podróż tanimi  liniami lotniczymi. Najczęściej korzystają z usług Ryanaira, którego wybrał co czwarty podróżny. Polacy, jadąc się na wyprzedaże za granicę wolą podróżować liniami typu low cost, które oferują bilety do Europy w bardzo przystępnych cenach. W styczniu średnia cena biletów kupionych do Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Hiszpanii nie przekroczyła 500 zł.

Zobacz także: Stare ale nadal sprawne: londyńskie metro ma już 150 lat!

W Wielkiej Brytanii wyprzedaże już trwają, a ich finał ogłaszają indywidualnie poszczególne sklepy. W Hiszpanii startują w zależności od regionu, ale przeważnie 7 stycznia i trwają do połowy lutego. We Francji debiutują 12 stycznia i kończą się jak u południowych sąsiadów. We Włoszech natomiast najdłużej możemy skorzystać z Saldi, bo aż do połowy marca! Poza tym na wyprzedaże możemy pojechać do Austrii (trwają do połowy lutego), Belgii (3-31 stycznia), Estonii i Finlandii (również przez cały styczeń), Holandii (do końca stycznia), Niemiec (na przełomie stycznia i lutego).

Źródło: Fru.pl


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Statystyki, Turystyka zakupowa, Wyprzedaże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »