kraj:
Austria
17-01-2013, 12:43 komentarzy: 0

Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl

Z okazji 20. konkursu „Formen in Weiß” dziesięć par artystów z całego świata przeobraziło teren Silvretta Arena w gigantyczny warsztat Volkswagena. Dzięki tonom śniegu powstało dziesięć unikatowych dzieł. Pierwsze miejsce zajął niemiecki zespół Ralfa Rosa i Petera Fechtinga.

© Tourismusverband Paznaun © Tourismusverband Paznaun , Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - I miejsce - Ralf Ros i Peter Fechting

ISCHGL: W najbardziej chyba lodowatym warsztacie samochodowym świata z okazji 20. konkursu rzeźb ze śniegu, trwającego od 7 do 11 stycznia 2013, powstały unikatowe samochody Volkswagena - zbudowane przez dwudziestu artystów z całego świata w sposób zupełnie naturalny.

Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - I miejsce
Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - I miejsce - Ralf Ros i Peter Fechting, © Tourismusverband Paznaun

Góry zamiast hali warsztatowej, śnieg zamiast aluminium. Przez dziesięć dni na terenie Silvretta Arena 20 rzeźbiarzy poskramiało tony zamarzniętej masy śniegu i tworzyło śniegowe dzieła sztuki kilkumetrowej wysokości - modele Volkswagena.

Gdzie jest Ischgl? Austria, Zobacz na mapie

Jury składające się z 10 specjalistów jako najlepszą śnieżną rzeźbę wyróżniło  „T(w)ouareg” niemieckiego zespołu Ralfa Rosa i Petera Fechtinga. Drugie miejsce przypadło Simonowi Morgenhalterowi oraz Ursowi Ehrsamowi ze Szwajcarii, a trzecie miejsce zajął włoski duet Duo Ivo Piazza oraz Reiner Kasslatter.

Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - II miejsce
Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - II miejsce, © Tourismusverband Paznaun

Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - II miejsce
Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - II miejsce, © Tourismusverband Paznaun

Unikatowe rzeźby w Ischgl będzie można podziwiać aż do wiosny. Doskonała okazja, by zjechać z trasy wprost do olbrzymiej plenerowej galerii i obejrzeć z bliska rodzinę samochodów Volkswagena, która będzie zachwycać zwiedzających aż do chwili, kiedy pierwsze promienie słońca pozbawią ją paliwa. Na miejscu dostępna jest bezpłatna mapa z objaśnieniami i oznaczeniami umiejscowienia tych dziesięciu niepowtarzalnych śniegowych rzeźb.Jubileusz galerii plenerowej „Formen in Weiß”


Z okazji 20. konkursu rzeźb śniegowych „Formen in Weiß” alpejska stolica stylu postawiła sobie niezwykłe wyzwanie: auto ze śniegu. Jak to jest możliwe, pokazało na stokach Ischgl dziesięć par artystów z całego świata. Jednak zanim z gigantycznej śniegowej taśmy produkcyjnej mogły wyłonić się modele samochodów, profesjonalni rzeźbiarze z całego świata przysyłali swoje projekty jury w Ischgl.

Dziesięć najlepszych zespołów artystów zakwalifikowało się do wzięcia udziału w organizowanym 20. konkursie rzeźb śniegowych „Formen in Weiß” na stokach Ischgl terenu Silvretta-Arena. Ten lodowy spektakl miłośnicy nart mogli podziwiać na żywo. W ciągu czterech dni rzeźbiarze powołali do życia na stoku swoje projekty Volkswagena i starali się dać z siebie wszystko, by przekonać jury o wyjątkowości swoich modeli.

Więcej informacji na stronie www.ischgl.com/en

Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - III miejsce
Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - III miejsce, © Tourismusverband Paznaun

Zobacz także: Narty w Austrii: Ischgl świętuje otwarcie sezonu wraz z Volksvagenem

Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - III miejsce
Lodowe cuda Volkswagena na stokach Ischgl - III miejsce, © Tourismusverband Paznaun


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Austriackie Alpy, Ischgl, Lodowe cuda, Narty, Volkswagen


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »