kraj:
Polska
autor: GABI
18-01-2013, 10:00 komentarzy: 0

Między secesją, art deco i XXI wiekiem. Bristol znów w pełnym blasku.

Po 112 latach od debiutu przy Krakowskim Przedmieściu, najelegantszy hotel stolicy ponownie ma szansę stać się centrum kulturalno-artystycznym Warszawy. I przyciągnąć gości z bardzo zasobnym portfelem.

Recepcja Hotelu Bristol Recepcja Hotelu Bristol

Po pieczołowitej renowacji, której koszt wyniósł 50 milionów złotych, Hotel Bristol, dołączył dziś do grupy hoteli najwyższej światowej klasy – The Luxury Collection Hotels & Resorts. Należący do firmy Starman Poland obiekt, noszący obecnie nazwę Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw, to pierwszy luksusowy hotel w Polsce, który dołącza do tej grupy, a także wyjątkowe miejsce, w którym artystyczna atmosfera i dziedzictwo kulturalne łączą się ze współczesną elegancją i szykiem.

Hotel Bristol, założony w 1901 roku przez Ignacego Paderewskiego, słynnego kompozytora, pianistę-wirtuoza i premiera Rządu RP, był zawsze centrum życia kulturalnego warszawskiej śmietanki towarzyskiej i symbolem niezrównanej gościnności, docenianym zarówno przez najbardziej wymagających podróżników, jak i przez artystyczną elitę stolicy – stanowiąc most, łączący kulturę Polski z resztą świata. Hotel Bristol położony jest w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie – sąsiaduje z Pałacem Prezydenckim oraz z historycznym i eleganckim Traktem Królewskim.

Nowy Hotel Bristol zapewnia gościom wyjątkowe doznania, przypominając o pięknie Warszawy z początków XX wieku, a jednocześnie oferując najnowocześniejsze udogodnienia i najwyższy komfort wypoczynku – to wyjątkowe arcydzieło o artystycznym duchu. Za majestatyczną, neorenesansową fasadą hotelu skrywają się wnętrza zaprojektowane przez wybitną londyńską projektantkę wnętrz, Anitę Rosato, której celem było uchwycenie wyjątkowej historii hotelu i jego romantycznej aury, z subtelnymi odniesieniami do estetyki stylu secesyjnego. Aby zagwarantować zachowanie historycznego uroku Hotelu Bristol, Anita Rosato współpracowała ściśle ze stołecznym konserwatorem zabytków.

Wpływy Art Nouveau są charakterystyczne dla wystroju całego hotelu: poczynając od motywu sześciuset mosiężnych liści, który, czerpiąc inspirację z naturalnej formy secesyjnych broszek, spowija recepcję, poprzez ręcznie tkany dywan, do którego wykorzystano oryginalne tkaniny z secesyjnym wzorem, aż po niklowo-szklane wypełnienia ścian, wełniane zasłony oraz tłoczone panele z białej skóry, inspirowane stylem współczesnym.

168 pokojów gościnnych i 38 apartamentów oczarowuje odcieniami kości słoniowej i błękitu – łagodnym tłem dla kontrastujących z nimi hebanowych mebli. Delikatne secesyjne akcenty płynnie łączą się z klasycznymi elementami, w subtelny sposób przypominając o historycznych korzeniach hotelu. Polerowany nikiel, szlachetne drewno, błyszczący lakier i lustra z ciętego szkła, cechujące się idealnymi proporcjami, połączono z wykończeniami z satyny, moheru i najlepszej wełny, aby jak najpełniej oddać blask i dekadencję lat 20.

Po pracach remontowych na planie hotelu pojawiło się też nowe miejsce – Advinture, winiarnia oferująca trunki z najlepszych winnic świata. Nowym akcentem jest też Spa&Gym w podziemiach obiektu, utrzymane całe w niepokalanej bieli.

Zobacz także: Designerskie hotele. Nocleg wewnątrz żarówki
 
Hotel Bristol zapewnia także swoim gościom wyjątkową obsługę Luxury Collection Concierge, spełniającą oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników, oczekujących niezwykłych doznań i wsparcia w każdej sytuacji, jaka może wystąpić podczas pobytu. Zespół Concierge składa się z osób o ogromnej wiedzy na temat Warszawy, służących gościom radą i wskazówkami, aby mogli oni odkrywać miasto w najbardziej autentyczny sposób.
 
Źródło: Starwoods Hotels&Resorts, Hotel Bristol www.luxurycollection.com/bristolwarsaw.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bristol, Hotel, Luxury Collection Hotels & Resorts, Turystyka, Warszawa


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »