kraj:
Francja
autor: KLA
21-01-2013, 10:57 komentarzy: 0

Francja zasypie nas tysiącami atrakcji już na początku 2013 roku

Każdego roku ponad 1600 wydarzeń organizowanych jest w Paryżu. Szkoda byłoby przejść obok nich obojętnie. Kto zaśpiewa dla nas w tym roku? Na jakie wystawy i targi będziemy czekać z niecierpliwością? Kiedy odbędzie się Święto Muzyki?

37 Międzynarodowy festiwal cyrkowy w Monte Carlo 2013

Imprezy, koncerty, wydarzenia sportowe, spektakle, coś dla najmłodszych, wystawy, targi w Paryżu i całej Francji – od tego wszystkiego może się zakręcić w głowie.

My polecamy już trwający Międzynarodowy festiwal cyrkowy w Monte Carlo (17-27 stycznia). Impreza istnieje już od 1974 roku, kiedy to została stworzona przez Jego Wysokość Księcia Rainiera z Monako, aby przywrócić sztukom cyrkowym odpowiedni status. Festiwal był pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w skali światowej i przez całą historię istnienia doskonale wypełnia zamysł swojego twórcy. Ceny biletów: Bilet normalny: 90 euro. zniżkowy 30 euro, dla dzieci 10 euro. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o programie imprezy zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:
http://www.montecarlosbm.com/news/37th-international-monte-carlo-circus-festival

Trwa już także szalony Karnawał w Dunkierce. Aż do 30 marca czeka na wszystkich amatorów przebieranek, dobrego wina i zabawy:
http://www.dunkerque-tourisme.fr/fr/Le-Mag-Decouverte/Les-actus/Carnaval-de-Dunkerque-2013

Za kilka dni startują Szalone Dni w Nantes. Tym razem organizatorzy zapraszają na  koncerty muzyki francuskiej i hiszpańskiej, której dzieje będziemy śledzić od 1850 roku aż po czasy współczesne. Podczas 280 koncertów na scenie pojawi się prawie 1800 artystów.

Niesamowita atmosfera i mistrzowskie wykonania ! A to wszystko podczas największych w Europie dni muzyki klasycznej. Muzycznemu szaleństwu będziemy mogli się oddawać przez 5 dni: od 30 stycznia do 3 lutego. Każdego dnia w programie kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt koncertów, które rozpoczynają się o godz. 14.00 (środa, czwartek, piątek) lub już o godz. 9.00 rano (sobota, niedziela) w kilku  salach koncertowych jednocześnie. Szczegółowy program:
http://www.follejournee.fr/images/stories/programme/progfjdn2013v2.pdf

Już za niecałym miesiąc – Walentynki, które warto spędzić w najromantyczniejszym mieście świata, w Paryżu. Nad Sekwaną przygotowano z tej okazji wiele atrakcji:
http://www.parisinfo.com/paris-romantique/

Zobacz także: Mont Saint-Michel: żywa fantazja

Więcej informacji o tegorocznych imprezach w Paryżu i we Francji na stronach:
http://www.parisinfo.com/les-grands-evenements-a-ne-pas-manquer-en-2013
http://pl.franceguide.com/

Źródło: Atout France

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Atrakcje turystyczne, Festiwal cyrkowy, Monte Carlo, Paryż, We Francji


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »