kraj:
Polska
04-02-2013, 19:06 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: Unia nakazuje

Miniony tydzień nie obfitował w wydarzenia kontrowersyjne ani rewolucyjne, niemniej znaleźliśmy kilka newsów wartych uwagi. Początek lutego to również dobra okazja do zachęcenia Was do organizacji majówki. Im wcześniej się z tym uporacie, tym mniej zapłacicie za rezerwacje - więc po co czekać?

W Hiszpanii zjecie lepiej za mniej?

 
Hiszpania to chyba jedyny kraj, w którym producenci żywności potajemnie zawyżają jakość swoich wyrobów. Otóż okazało się, że popularne hamburgery wołowe były produkowane z koniny. I to koniny dobrej jakości - tamtejszy Sanepid stwierdził, że była ona zupełnie nieszkodliwa, zdrowa i smaczna. Słowem: mięso pierwszej klasy, a jak wiadomo, jest ono znacznie droższe i bardziej cenione przez smakoszy od wołowiny. Czyżby dla producenta naprawdę liczył się przede wszystkim smak?
 

Unia reguluje opłaty lotniskowe

 
Komisja Europejska nakazała dużym lotniskom zharmonizowanie systemu opłat. Mają być one ustalane wspólnie i sprawiedliwie. Zmiana dotyczy wszystkich portów obsługujących ponad 5 milionów pasażerów rocznie, a jeśli jakieś państwo nie posiada tak dużego lotniska, to zastosować ma się największy port w kraju. Co to wszystko tak naprawdę oznacza? Zapewne spadek opłat na niektórych lotniskach, a wzrost na innych. Warto pamiętać, że ich wysokość ma wpływ na ceny biletów.
 

Trybunał każe rekompensować

 
Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że linie lotnicze muszą rekompensować pasażerom wydatki poniesione w wyniku odwołania kursów spowodowanego wybuchem wulkanu w 2010 roku. Mimo że loty odwołano nie z winy przewoźnika. Zakończył się tym samym spór Ryanaira z jedną z pasażerek, która domagała się odszkodowania w wysokości uznanej przez linię za podejrzanie wysoką.
 

Zwycięzcy World Airline Awards otwierają się na Polskę

 
Turkish Airlines, linia która na gali World Airline Awards zdobyła tytuł najlepszego przewoźnika Europy, i Qatar Airways - uznany za najlepszą linię świata - otwierają się na polski rynek. Turcy chcieliby zwiększyć częstotliwość kursów na trasie Warszawa - Stambuł; niestety blokuje ich LOT, obawiający się utraty pasażerów. Qatar natomiast obniża ceny, dzięki czemu do Dubaju możemy polecieć nawet za 1000 zł. Do grona linii chętnie i tanio transportujących Polaków planują dołączyć Emirates czy Air France/KLM.
 

Duże zmiany w ofercie EP Eurolinie Plus

 
Przewoźnik autokarowy EP Eurolinie Plus zmienił lokalizacje niektórych przystanków, a także zreorganizował połączenia do Francji i Niemiec oraz wiele anten krajowych. Lista zmian jest długa; opublikowaliśmy ją w całości na blog.biletyautokarowe.pl. Zapraszamy.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: czas autokarów
 
 
* * *
 
Przegląd przygotował, jak zawsze, zespół portalu BiletyAutokarowe.pl. Kup tanio, szybko i bezpiecznie bilety autokarowe Sindbad, EST, Eurobus oraz ponad 90 innych przewoźników. Z nami dojedziesz do każdej części Europy!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Airways, Ciekawostki ze świata, Podróże, Qatar, Turkish, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »