kraj:
Estonia
autor: KLA
25-02-2013, 10:46 komentarzy: 0

Lodowe miasto w centrum Parnawy

W estońskiej Parnawie odbył się Ice Festival 2013. Przez cały tydzień, goście festiwalu bawili się w specjalnie wybudowanym zimowym miasteczku. Całość wykonana była ze śniegu oraz lodu.

Ice Festival w Parnawie Ice Festival w Parnawie , fot. Ülari Tuisk

Jednym z powodów, dla których turyści coraz chętniej odwiedzają Estonię, są duże zimowe imprezy, takie jak Festiwal Lodu i Ognia w Tallinie czy właśnie Ice Festival w Parnawie. W tym roku, odbył się on po raz trzeci. Organizatorzy przewidywali, że podczas trwania imprezy – od 16 do 24 lutego, centrum wydarzeń, czyli Lodowe Miasteczko i Park Zimowy, odwiedzi ponad 20.000 ludzi.

Ice Festival w Parnawie
Ice Festival w Parnawie, fot. Ülari Tuisk

Obydwa obiekty zostały wzniesione w centrum miasta ze śniegu i lodu na tydzień przed festiwalem, podczas Warsztatów Lodowej Architektury. Ich autorami są młodzi artyści z różnych krajów. Park i miasteczko oferują szereg atrakcji, wśród których warto wymienić lodowisko, tor snowtubing, park rozrywki, trasy narciarskie, galerię rzeźby lodowej, lodowe laboratoria, kino, restauracje oraz targ wyrobów ręcznych. Dodatkowo, znajdziemy w nich również stoiska z ciepłymi potrawami, szlak przygód dla dzieci oraz wyjątkowe, lodowe spa.

Ice Festival w Parnawie
Ice Festival w Parnawie, fot. Ülari Tuisk

Gdzie jest Parnawa? Estonia, Zobacz na mapie

Ice Festival w Parnawie
Ice Festival w Parnawie, fot. Toomas Mitt

Główne wydarzenia Festiwalu zostały przewidziane na dwie, kolejne soboty. Pierwszym z nich był spektakularny pokaz lodu i ognia "Ice Symphony", który odbył się 16 lutego i oficjalnie rozpoczął Festiwal. W drugą sobotę festiwalową – 23 lutego, chóry z regionu Pärnu, wraz ze znanym estońskim wokalistą Tonisem Mägim, zebrały się w Parku Zimowym, aby dać rozgrzewający serca plenerowy koncert z okazji Dnia Niepodległości Estonii.

Zobacz także: Orienteering po estońsku - Europejski Maraton Sauny w Otepää

Pärnu jest nazywane przez Estończyków letnią stolicą kraju, ale w tym wypadku jej oferta przedstawia się imponująco również zimą.

Ice Festival w Parnawie
Ice Festival w Parnawie, fot. Toomas Mitt

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Atrakcje turystyczne, Ciekawostki ze świata, Festiwal, Lodowe miasto, w Estonii


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »