kraj:
Polska
25-02-2013, 14:02 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: liczenie strat

Dzisiejszy przegląd sponsoruje słowo "strata" - traci bowiem Modlin, traci LOT, tracą pracownicy i traci budżet państwa. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury.

Kto zapłaci za powroty?

 
Politycy zastanawiają się, kto ma płacić za powroty turystów w przypadku bankructw biur podróży. Powstał projekt ustawy, która zapewnia finansowanie "awaryjnych" przelotów i przewozów z budżetu państwa, ale nie wszystkim podoba się jednak taki pomysł.
 

LOT najpunktualniejszy, ale stratny

 
Według portalu Flightstats LOT jest najpunktualniejszą linią lotniczą w Europie. W roku 2012 aż 89 proc. wykonanych przez przewoźnika kursów zakończyło się zgodnie z rozkładem. Punktualność nie przekłada się jednak na rentowność. LOT traci od 8 do 10 milionów złotych za każdy miesiąc uziemienia Dreamlinerów - poinformowała PAP, powołując się na słowa wiceministra skarbu państwa. To samo źródło informuje, że w ubiegłym roku przewoźnik wygenerował stratę w wysokości 157,1 mln zł netto.
 

Związki utrudnią redukcję zatrudnienia?

 
LOT przedstawił urzędowi pracy plan zwolnienia 700 osób w ramach planu oszczędnościowego, którego wdrożenie było warunkiem udzielenia przez rząd zapomogi w wysokości miliarda złotych. Redukcja zatrudnienia może jednak zostać utrudniona przez działające w linii związki zawodowe. Solidarność zgadza się na restrukturyzację, ale oczekuje, że zostanie ona przeprowadzona na "rozsądnych zasadach".
 

Ryanair: dane za rok 2012

 
Ryanair podzielił się kilkoma liczbami. W roku 2012 linia przewiozła z Polski i do Polski 4,9 miliona pasażerów, czyli o 28 procent więcej niż w roku 2011. Warto przypomnieć, że przewoźnik działa już na 11 polskich lotniskach, oferując łącznie aż 146 połączeń. Przewoźnik zamierza się nadal rozwijać; w tym roku jego celem jest obsłużenie 6 milionów polskich pasażerów i przebicie pod względem popularności PLL LOT.
 

Modlin błyskawicznie się naprawia

 
Modlin zaakceptował harmonogram napraw lotniska, które mają potrwać 67 dni. Jak to możliwe, że tak krótko, skoro wykonawca jeszcze niedawno zapowiadał, że prace przeciągną się do końca roku? Otóż lotnisko zdecydowało się skorzystać z technologii betonowej zamiast asfaltobetonowej - ponieważ tak będzie szybciej. Tymczasem zarząd Modlina, szukając oszczędności, obniża sobie pensje o 20 proc.
 

Almabus zmienia prom

 
Linia autokarowa Almabus 1 marca zmieni godziny wyjazdów do Szwecji i Norwegii: wyjazdy z Zielonej Góry będą odbywać się o 15:45, natomiast ze Świebodzina o 16:40. Zmiana ma związek ze zmianą armatora promowego, który przewozi pasażerów między Świnoujściem a Ystad. Połączenia będą obsługiwane przez Unity Line.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: turysto, strzeż się!
 
* * *
 
Bilety autokarowe Almabus oraz ponad 90 innych linii autokarowych kupicie w portalu BiletyAutokarowe.pl, którego redakcja z przyjemnością przygotowała dla Was przegląd branżowych informacji.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Modlin, PLL LOT, Podróże, Ryanair, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »