kraj:
Polska
28-02-2013, 12:28 komentarzy: 0

Logo Targi Lato 2013

XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku Lato w Warszawie

Partnerem tegorocznej imprezy, która odbędzie się 19-21 kwietnia 2013 jest ponownie Mazowsze. Ponownie też równolegle odbędzie się druga już edycja targów Regionalia.

25,5 tysiąca warszawiaków i mieszkańców okolic stolicy odwiedziło kolorowy kiermasz turystyczny LATO 2012. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą 428 wystawców z 19 krajów. XVII Targom Turystyki i Wypoczynku towarzyszyły występy na scenie, spotkania z podróżnikami, atrakcje dla najmłodszych, wspólne grillowanie, pokazy kulinarne i inne niespodzianki.

Nie da się ukryć, że w ogromnej hali na ul. Marsa, bardzo udane zresztą zeszłoroczne targi Regionalna pomogły zapełnić przestrzeń. Turystycznych stoisk nie było zresztą aż tak dużo. Zwiedzających, co pokazują liczby – też nie tak wielu. Niestety sporą część nadal odstrasza dojazd…

Gdzie odbędą się Targi Lato? ul. Marsa 56c, Warszawa, Polska, Zobacz na mapie

W tym roku ofertę wzbogaci jeszcze pierwsza edycja Targów Agroturystyka – również w tym samym czasie i miejscu, co targi Lato. To dobrze, bo wypoczynek pośród natury w kraju trzeba promować – oferta nasza jest na bardzo dobrym, europejskim poziomie.

Pierwsze Targi Agroturystyka promują odpoczynek blisko natury

Partnerem Targów LATO 2013 został ponownie Region Mazowsze. W sobotę 20 kwietnia na scenie targowej zostanie oficjalnie otwarty sezon turystyczny na Mazowszu. Będzie można dowiedzieć się o najciekawszych terenach i zabytkach regionu. Ponadto Region Partnerski aktywnie zaangażuje się w przygotowanie programu artystycznego, który będzie umilał piknik towarzyszący imprezie. Ciekawe natomiast, jak w tym roku zaprezentują się biura podróży. Jak podaje turystyka.rp.pl za PAP i Krajowym Rejestrem Długów, prawie 430 naszych biur (na 3,4 tys. istniejących) jest zadłużonych na 8,6 mln złotych.


Kolorowe i konkursowe Targi Lato


Jak co roku podczas Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2013 przewidzianych jest wiele konkursów, zarówno dla wystawców, jak i dla odwiedzających. To ważna część Wielkiego Kiermaszu Turystycznego, która zachęci do aktywnego udziału w tej imprezie wystawienniczej.


Wystawcy stają w szranki


Pierwsza propozycja konkursowa to „Hit Lata 2013”, w której zwiedzający wybiorą najlepszą ofertę targową. Dodatkowo sami też będą mogli wymyśleć hasło promujące Targi Lato. Laureat biznesowy otrzyma statuetkę oraz dyplom z rąk komisji firmy MT Targi Polska, a autorowi zwycięskiego hasła zostanie przyznana nagroda w postaci atrakcyjnej wycieczki.

„Weekend dla Mieszczucha” to z kolei konkurencja mająca na celu wyłonić najciekawszą propozycję 3-dniowego wyjazdu. Spośród biur podróży, samorządów gospodarczych i organizacji turystycznych wyróżnienie otrzyma ten touroperator, który prześle najatrakcyjniejszą ofertę do 07.04.2013. W skład komisji wejdą przedstawiciele Polskiej Izby Turystyki oraz MT Targi Polska. Pod uwagę zostanie też wzięte zdanie klienów, którzy wyrażą je w sondzie internetowej. Najlepsza oferta zostanie nagrodzona dyplomem od PIT oraz 4m2 niezabudowanej powierzchni wystawienniczej na Targi Lato 2014. Zwiedzający, którzy wezmą udział w głosowaniu będą mieli szansę wygrać weekend-niespodziankę w Polsce.


Znów zaświeci „Kryształowe Słońce”


Głównym konkursem kierowanym do wystawców jest konkurs „Kryształowe Słońce”. Biorą w nim udział wszyscy wystawcy podzieleni na dwie kategorie: „Polska” oraz „Zagranica”. W ramach tychże najciekawsze stoiska będą wyłaniane w dwóch podgrupach, stoiska do 10m2 oraz powyżej 10m2. Jury złożone z przedstawicieli organizatora, tj. firmy MT Targi Polska, dokona wyboru biorąc pod uwagę takie elementy jak: ogólne wrażenie stoiska, oryginalność zabudowy, estetykę i porządek na stoisku, a także profesjonalizm obsługi klienta. Przyznany tytuł z pewnością będzie wartościowym dodatkiem potwierdzającym wysoki poziom oferowanych usług.


Scena targowa bogata w nagrody


Warto pamiętać, że Targi Lato to przede wszystkim impreza, która przyciąga tłumy Warszawiaków. Na scenie targowej, która zostanie umieszczona przed halą, będą się odbywać liczne konkursy, gdzie będą losowane atrakcyjne nagrody.


Patronat nad Latem


Patronat Honorowy nad Targami Lato 2013 sprawują Jolanta Koczorowska, Burmistrz Dzielnicy Wawer, Małgorzata Chechlińska, Prezes Polskiego Związku Prywatnych Pracodawców Turystyki Lewiatan Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych oraz Warszawska Izba Turystyki.


Szybko i wygodnie pociągiem


Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców: Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia czy Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

Więcej informacji oraz regulaminy konkursów znajdują się na: www.targilato.pl

Zobacz także: 28-30 listopada 2013 roku – nowy, ostateczny termin TT WARSAW

Nim jednak czekają nas targi lato w stolicy, za Odrą, już za tydzień rusza mega impreza branżowa – ITB w Berlinie (6-10 marca br.). Jej wersja azjatycka zaplanowana jest na jesień (23-25 października).

Źródło: targilato.pl, itb-berlin.de/en

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Lato, Podróże, Targi, Turystyczne, Turystyka, Turystyki i Wypoczynku, Warszawa


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »