kraj:
Polska
06-03-2013, 11:57 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: piwo, ryby, papierosy

Piwo, papierosy i ryby na zakąskę - to jedne z tematów dzisiejszego "Tygodnia w transporcie". Jest nietypowo, ciekawie, a momentami nawet kontrowersyjnie, a zatem portal BiletyAutokarowe.pl zaprasza do lektury.

Rośnie eksport polskiego piwa

 
W ubiegłym roku Polska wyeksportowała 227 000 ton piwa o wartości 93 000 000 euro. Z każdym rokiem polskie browary radzą sobie coraz lepiej. Coraz lepiej na naszym rynku radzi sobie także piwo importowane.
 

Skutki zakazu palenia - a raczej ich brak

 
Zakaz palenia w miejscach publicznych miał doprowadzić do zmniejszenia liczby palaczy - niestety liczba ta nawet nie drgnęła. Nie zmniejszyły się też obroty restauracji i barów, czego się obawiano. Ostatecznie Unia Europejska wyróżniła Polskę za walkę z biernym paleniem i zganiła Grecję za zupełnie ignorowanie swoich wytycznych.
 

Kącik LOT-u

 
LOT pozostaje na językach ludzi branży oraz większości mediów. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że przewoźnik odebrał szóstego już Embraera 195 - maszynę, która jest w stanie przewieźć naraz 112 pasażerów w jednej klasie. Samolot został wzięty w leasing. Ponadto LOT zapowiadał zwolnienie 700 osób w ramach programu oszczędnościowego, tymczasem nieoficjalnie wiadomo, że zwolnionych zostanie mniej niż 250 osób.
 

Ryanair walczy

 
Irlandzkie linie lotnicze domagają się od brytyjskiego urzędu lotnictwa zbadania przyczyn podwyżek opłat lotniskowych w porcie Stansted. Nieoczekiwany 6-procentowy wzrost opłat zmusza Ryanair do anulowania 170 lotów tygodniowo. Ponadto przewoźnik zamierza zaskarżyć decyzję Komisji Europejskiej, która już po raz trzeci wstrzymała fuzję Ryanaira z Aer Lingus.
 

Wielkanocne zmiany w rozkładach jazdy

 
Autokary w okresie Wielkanocy jeżdżą zwykle według zmienionych rozkładów, toteż przed wyjściem na dworzec sprawdź, czy nie zmienila się godzina odjazdu twojej linii. Organizację przejazdów zmieniły EP Eurolinie Plus, Eurobus oraz Sandra. Wraz ze zbliżaniem się świąt może przybyć informacji o dodanych, przeniesionych lub anulowanych kursach.
 

Setrą przez pół świata

 
Niemiecki producent autokarów Setra postanowił wypromować nowy model pojazdu, zabierając chętnych w podróż z Niemiec do... Argentyny. Autokar wypełniony turystami, którzy mają ochotę na dłuższą przejażdżkę, wyjedzie z Freiburga 8 kwietnia i w ciągu kolejnych 9 miesięcy pokona 52 000 km i przejedzie przez 26 krajów. W jej trakcie wycieczki pasażerowie będą mieli okazję zwiedzić największe atrakcje turystyczne odwiedzanych krajów.
 

Rybne przekręty

 
Na zakończenie ciekawostka spoza kontynentu. Badanie grupy Oceana dowiodło, że w USA klienci restauracji nie wiedzą, co jedzą. W połowie przypadków ryba podana to inny gatunek niż ryba zamówiona. Tanie ryby sprzedaje się w USA jako drogie gatunki, bo niewielu klientów potrafi poczuć różnicę.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: liczenie strat
 
 
* * *
 
Kolejny przegląd przygotowała dla Was ekipa BiletyAutokarowe.pl - portalu, w którym kupicie tanie bilety autokarowe do Holandii, Francji, Niemiec, Norwegii oraz blisko 30 innych europejskich krajów. Zapraszamy!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, PLL LOT, Ryanair, Setra, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »