kraj:
USA
autor: Gaba
06-03-2013, 12:35 komentarzy: 0

„Kurczakowy kościół” na Florydzie sensacją turystyczną

Stał się atrakcją internetu po tym , jak setkom oglądających go osób zaczął kojarzyć się z… kurczakiem. Ten „przypadkowy bohater” usytuowany jest nad samym morzem, w Tampa Bay na Florydzie.

Kurczakowy kościół, Chicken Church

Przypomina czy nie przypomina kurczaka – oto jest pytanie! Jasne, że jak się uprzemy, we wszystkim można się czegoś dopatrzeć. Porównywany jest również do postaci z popularnej gry Angry Birds.

Fakt jednak, że niewielka zresztą świątynka jest nieco dziwną budowlą. Ma piaskowy kolor – tak jak zresztą gros konstrukcji sakralnych, ale może też kojarzyć się z piórami koguta. Już zdecydowanie bliższy „wzorowi” jest spiczasty, czerwony daszek – zupełnie jak grzebień samca kury. Ale to, co najbardziej rzuca się w oczy to rozety nad okienkami – zupełnie wypisz, wymaluj okrągłe oczy koguta!

Gdzie jest Kurczakowy kościół? Floryda, USA, Zobacz na mapie /zbliż i włącz satelitę/


Kurczakowy kościół, Chicken Church
Kurczakowy kościół, Chicken Church, fot. dailymail.co.uk
Kurczakowy kościół, Chicken Church
Kurczakowy kościół, Chicken Church, fot. dailymail.co.uk

Co ciekawe, kościół nie jest budynkiem nowym – powstał w 1944 roku z funduszy lokalnych rybaków i pełni niejako rolę latarni morskiej, punktu orientacyjnego dla tych, co nadal  wypływają na połów na morze.

Zobacz także: Sanktuarium jak zamek. Miejsce mało rozreklamowanego cudu

Dee Dee Parker, od wielu lat członkini Kościoła nad Morzem, bo pod taką nazwą funkcjonuje wśród mieszkańców, jest zachwycona nagłą popularnością świątynki i nie gorszy jej porównanie do koguta. – Przyjeżdża do nas teraz coraz więcej ludzi tylko po to, aby sfotografować kościół, to naprawdę zabawne – śmieje się kobieta. A filmiki z „Chicken Church” robią w internecie prawdziwą furorę.

Źródło: dailymail.co.uk

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Chicken Church, Ciekawostki ze świata, Floryda, Kurczakowy kościół, Tampa Bay, Zabawne


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »