kraj:
Polska
12-03-2013, 11:47 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: Kraków jest LVTO

Gratulujemy krakowskiemu lotnisku uzyskania certyfikatu LVTO. Czym jest LVTO? Szczegóły znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury kolejnego "Tygodnia w transporcie", czyli przeglądu najciekawszych branżowych wydarzeń.

Kobiety podróżują samotnie

 
Z okazji dnia kobiet dowiedzieliśmy się, że kobiety coraz częściej podróżują samotnie - nie tylko poza granice kraju, ale również poza granice kontynentu. Podobno brak towarzyszącego mężczyzny sprawia, że podróż jest przyjemniejsza i łatwiejsza do zorganizowania.
 

Hotel bezprzewodowy

 
Jeden z większych portali hotelarskich na świecie przeprowadził badanie, z którego wynika, że dostęp do darmowego Wi-Fi stał się dla podróżników jednym z najważniejszych elementów oferty. Coraz częściej to właśnie od bezpłatnego Internetu zależy, czy klient zarezerwuje pokój, czy wybierze inny lokal.
 

LOT i Eurolot kusiły promocją

 
Kupując bilety lotnicze LOT i Eurolot między 6 a 8 marca, można było liczyć na atrakcyjną zniżkę. W podróż po kraju mogliśmy udać się już za 149 zł, zaś przeloty międzykontynentalne staniały ponad kilkaset złotych na bilecie. Taka jednorazowa promocja miała skłonić pasażerów do korzystania z usług polskich przewoźników, którzy borykają się z kłopotami finansowymi.
 

Z Ryanairem rzadziej do Londynu

 
Tani irlandzki przewoźnik zmniejsza częstotliwość lotów z Polski do Londynu. Prawdopodobnie zmiany wiążą się z podwyższeniem opłat lotniczych w wykorzystywanym przez linię porcie Stansted. Podwyżki okazały się dla Ryanaira problematyczne; linia twierdzi, że będzie musiała przez nie odwołać 170 kursów tygodniowo. W związku z tym linia domaga się od urzędu lotnictwa przeprowadzenia dochodzenia, które wykaże, czy podwyżki były zasadne.
 

Kraków jest LVTO

 
Lotnisko w Balicach uzyskało status portu Low Visibility Take-Off, czyli takiego, z którego samoloty mogą startować w warunkach niskiej widoczności. Warto dodać, że Balice starają się także o uzyskanie certyfikatu przystosowania do lądowań precyzyjnych 2 stopnia. Jeśli portowi uda się osiągnąć ten cel, stanie się on pierwszym regionalnym lotniskiem w Polsce z tzw. II kategorią ILS.
 

Zacznij planować wakacje

 
Do sprzedaży zaczynają wchodzić bilety autokarowe na połączenia sezonowe. Przykładowo: od 18 marca będzie można zakupić miejscówki na przewozy Roma Bus do Chorwacji. Warto składać rezerwacje tak wcześnie, jak to możliwe, aby korzystać z najniższych cen. Jeśli planujecie wyjazd na długi majowy weekend, także nie powinniście zwlekać z jego organizacją.
* * *
 
Tekst, jak każdego tygodnia, przygotowała dla Was redakcja serwisu BiletyAutokarowe.pl. Chcecie kupić bilety autokarowe Eurolines? Sindbad? Eurobus? A może 90 innych linii? Zajrzyjcie do nas, a zarezerwujecie je tanio, szybko i przyjemnie!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Kraków, LVTO, PLL LOT, Podróże, Ryanair


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »