kraj:
Polska
19-03-2013, 12:04 komentarzy: 0

Plakat Trzy Żywioły w Krakowie

Plakat Trzy Żywioły w Krakowie, fot. Trzy Żywioły w Krakowie

Jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie

Jedną z największych w Polsce imprez podróżniczych otworzył Piotr Chmieliński, pierwszy człowiek, który spłynął kajakiem Amazonkę od źródeł do ujścia. Obchody rozpoczęły się 18 marca i potrwają do 7 kwietnia.

W ciągu dziesięciu lat impreza odbyła się aż 18 razy, począwszy od Krakowa, przez Warszawę, Wrocław, zamek w Bolkowie, Twierdzę Srebrna Góra i Bukowinę Tatrzańską. Tegoroczny Festiwal rozpoczął się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i tym samym została zainaugurowana współpraca z najbardziej prężnym w Krakowie, Turystycznym Kołem Naukowy Wagabunda, które tego roku obchodzi swój 15. jubileusz!

Od poniedziałku 18 marca do piątku 22 marca /od godz. 18.00 do 21.00/ odbywają się specjalne pokazy najlepszych relacji z podróży oraz filmów, które na poprzednich edycjach Festiwalu zostały nagrodzone "Czwartym Żywiołem" - nagrodą publiczności. Imprezę otworzył pokaz Piotra Chmielińskiego, pierwszego człowieka, który spłyną całą Amazonkę kajakiem, odkrywcy najgłębszego kanionu świata - Colca i źródeł Amazonki.
 
Główna cześć Festiwalu ruszy 5 kwietnia w nowym miejscu w Krakowie, położonym tuż przy Rynku – w kinie Kijów.Centrum i potrwa do 7 kwietnia. Impreza rozpocznie się piątkowymi pokazami filmów, w sobotę i niedzielę odbędą się przesłuchania konkursowe w ramach "Żywioły OFF", warsztaty akademii Podróżowania Trzy Żywioły oraz pokazy gości i filmowe.
 
Pośród zaproszonych osób będą sławy świata prawdziwych podróży globtroterskich - wreszcie na Żywiołach pojawi się Romek Koperski - to prawdziwy człowiek - orkiestra: podróżnik, pisarz, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz… zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa. Do tego pomysłodawca oraz kierownik najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej „Syberia Zimowa Odyseja”.
 
Kolejne nazwiska i świetne pokazy będziemy ogłaszać sukcesywnie. Swoją historię podążania "Schodami do nieba" przedstawi himalaista Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów, członek licznych wypraw himalajskich, obdarzony jedynym w swoim rodzaju poczuciem humoru. Janusz Kasza - podróżnik, biolog, fan Amazonii zaprezentuje ekscytujący pokaz „Mundillo” – planeta byków, w którym opowie o świecie kontrowersyjnej korridy. Zaś prof. Zdzisław J.Ryn zabierze widzów do tajemniczego świata wielkich posągów z Wyspy Wielkanocnej.
 
W części filmowej zaprezentowane zostaną najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy dokumentalne -w tym kultowa już SAMSARA, prezentowane w trzech kategoriach: Podróże, Przygoda, Cywilizacja.
 
Jesienią, począwszy od września 2013 roku rozpocznie się drugi cykl wydarzeń: we wrześniu plenerowa edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły i Festiwalu filmów Świata na zamku w Bolkowie, zaś od listopada cykl filmowy w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście.
 
W ramach każdej imprezy odbywać się będą zajęcia Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, w czasie których podróżnicy przekażą swoją wiedzę na temat: fotografowania i filmowania w podróży, przygotowywania tekstów podróżniczych, podróży z dzieckiem, organizacji wypraw górskich, zdrowia w podróży.
 
Zapraszamy!
 
Organizatorem Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły jest Stowarzyszenie "Czysty Świat" i Klub Podróżników Trzy Żywioły.
 
Pokazy, spotkania, projekcje odbywają się:
 
18-22 marca, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, sala 9, wstęp wolny
 
5-7 kwietnia, kino Kijów.Centrum w Krakowie, aleja Krasińskiego 34, wstęp za biletami (karnet na całą imprezę 70 zł, dzienny 25-30 zł)

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie

Trzy Żywioły w Krakowie
Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Festiwal, Podróże, Podróżnicy, Relacje z podróży, Trzy Żywioły, w Krakowie


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »