kraj:
Francja
04-06-2013, 15:30 komentarzy: 0

WiFi na pokładzie AIR FRANCE KLM

WiFi na pokładzie AIR FRANCE KLM, Inf. Pras.

WiFi na pokładzie AIR FRANCE KLM

Na pokładach wybranych samolotów należących do linii lotniczych AIR FRANCE KLM pasażerowie mają łączność ze światem dzięki WiFi. Nowa usługa umożliwia podróżnym wysyłanie i odbieranie esemesów oraz emaili, a także surfowanie po Internecie. Specjalnie zaprojektowana strona internetowa AIR FRANCE KLM oferuje w czasie lotu szeroki zakres darmowych usług, w tym telewizję na żywo – kanały informacyjne i sportowe oraz istotne informacje związane z lotem i miejscem docelowym.

Ruszyła właśnie faza testów na pokładzie dwóch samolotów typu Boeing 777-300, którą przewoźnicy AIR FRANCE KLM przeprowadzą we współpracy z firmą Panasonic Avionics. Testy potrwają do końca roku 2013. W tym czasie pasażerowie francusko-holenderskich linii, niezależnie od klasy przelotu, mogą łączyć się z Internetem za pomocą smartfonów, laptopów, tabletów oraz wysyłać i odbierać esemesy oraz emaile za pośrednictwem telefonów komórkowych. W fazie pilotażowej, wytypowane samoloty wyposażone w łączność WiFi, będą latały na kilku trasach dalekiego zasięgu, między innymi z Amsterdamu do: Bangkoku, Sao Paolo, Osaki, Kuala Lumpur, Dżakarty, Limy, Panamy, Singapuru/Denpasar, Taipei/Manili, Quito/Guayaquil oraz z Paryża do: Waszyngtonu, Dubaju, Houston, Tokio, Seulu, Singapuru, Hong Kongu oraz Nowego Jorku (lot AF012).
 
W fazie testowej dostęp do Internetu kosztuje 19.95 EUR za cały lot lub 10.95 EUR za godzinę użytkowania i jest możliwy we wszystkich klasach przelotu. Użytkownicy mogą płacić za dostęp do sieci kartą kredytową, natomiast korzystający z telefonów komórkowych (za wiadomości tekstowe i dane) będą rozliczani według taryf roamingowych ich operatora. Bezpłatnie dostępna jest także specjalnie przygotowana strona internetowa zawierająca m.in. praktyczne informacje na temat lotu, pogody, możliwości wynajmu samochodu na miejscu, jak również rozrywkę w postaci magazynów i katalogów z produktami duty free dostępnymi na pokładzie. Pasażerowie mogą również oglądać na żywo trzy kanały informacyjne (BBC World News, BBC Arabic, Euronews) i kanał sportowy (Sport 24). Bezprzewodowa usługa – zarówno portal pokładowy, jak i Internet satelitarny – jest dostępna tuż po starcie, po osiągnięciu pułapu około 6 000 metrów.
 
− „Wspólne wdrożenie WiFi i transmisji danych przez AIR FRANCE i KLM jest kontynuacją programu wprowadzania innowacji. Faza testowa łączności na pokładzie samolotów dalekiego zasięgu doskonale wpisuje się w naszą strategię, której celem jest oferowanie nowych produktów i usług.” − powiedział Alexandre de Juniac, prezes i dyrektor generalny AIR FRANCE.
 
− „Łączność to istotna inwestycja w zupełnie nowym obszarze, w którym technologia jest wciąż w fazie rozwoju.” − dodał Peter Hartman, dyrektor generalny KLM. „Stały dostęp do sieci jest nieodłączną częścią życia naszych klientów. Naszym celem jest określenie najlepszego produktu i systemu, który spełni ich oczekiwania. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości wszyscy nasi pasażerowie będą mieli stałe połączenie z Internetem w czasie podróży do i z naszych portów bazowych w Paryżu i Amsterdamie.” – dodał Hartman.

Zobacz także: Bilet na Wieżę Eiffla kupisz… pod ziemią

***
 
AIR FRANCE KLM 
 
Grupa AIR FRANCE KLM jest znaczącym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Obecnie AIR FRANCE KLM może poszczycić się ponad 77 milionami pasażerów i transportem 1,4 miliona ton ładunków rocznie. Grupa obsługuje łącznie 243 porty lotnicze zlokalizowane w 103 krajach, a jej flota liczy 573 samoloty. Linie, posiadające porty macierzyste na lotniskach Paryż-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol, obsługują łącznie ogromną sieć połączeń. Grupa posiada również wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 21 milionów członków. AIR FRANCE KLM wspólnie z partnerami – liniami Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. AIR FRANCE i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 19 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń – ponad 15,5 tysiąca lotów dziennie, do 1000 miejsc, w 187 krajach. Więcej informacji o AIR FRANCE KLM dostępnych jest na stronie: www.airfranceklm.com

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Air France, Ciekawostki, Informacje turystyczne, Klm, Latanie, Linie lotnicze, Lotnictwo, Podróże, Samolot, Wifi na pokładzie


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »