kraj:
Austria
06-06-2013, 11:20 komentarzy: 0

Rowerem przez Południowy Tyrol

W Południowym Tyrolu panują świetne warunki do uprawiania kolarstwa górskiego – przede wszystkim dostępnych jest aż 4600 kilometrach ścieżek rowerowych! Można wziąć udział w kursach lub wycieczkach niezależnie od poziomu zaawansowania. Kolarze z większym doświadczeniem mogą podjąć wyzwanie i wziąć udział w różnych wyścigach, lecz i dla amatorów nie zabraknie atrakcji.

Rowerem przez Południowy Tyrol Rowerem przez Południowy Tyrol , Inf. Pras.

W ramach festiwalu kolarstwa górskiego w Laces/Latsch, miłośnicy rowerów mogą na jesieni testować modele na kolejny rok – jest to gratka tak dla amatorów, jak i profesjonalistów.  Dla rodzin z dziećmi idealnie nadają się dobrze rozbudowane trasy rowerowe w dolinach, którymi wygodnie można przejechać Południowy Tyrol wzdłuż i wszerz.


Sellaronda Bike Day


Sellarondę zna każdy, kto choć raz był w Dolomitach. Większość osób kojarzy Karuzelę z zimą i nartami, jednak masyw doskonale sprawuje się latem. Oprócz tras wędrówkowych, jest to doskonałe miejsce do rowerzystów. Dla wyjątkowych zapaleńców dwa razy do roku są organizowane imprezy Sellaronda Bike Day; w tym roku będzie to 23. czerwca i 15. września. Wówczas na kilka godzin jest wyłączany ruch samochodowy i motocyklowy, by uczestnicy mogli bez przeszkód pokonać ponad 41-kilometrową trasę. A jest to nie lada wyzwanie, bo prócz maratońskiej długości, jazda przez przełęcze (Gardena, Sella, Pordoi i Campolongo) łączy się przecież z ciężkimi podjazdami!

Gdzie jest Tyrol? Austria, Zobacz na mapie

Rowerem przez Południowy Tyrol
Rowerem przez Południowy Tyrol


Sellaronda Hero


Sellaronda Hero jest ostrzejszą wersją Sellaronda Bike Day i jednym z najbardziej wymagających wyścigów kolarstwa górskiego w Europie. Mężczyźni mają do pokonania 84 km i różnicę wysokości 4 300 m (!), zaś kobiety 62 km przy różnicy wysokości 3 300 m.  Dopracowanie trasy i organizacji sprawiło, że wyścig oficjalnie zalicza się do „prawdziwych”górskich wyścigów długodystansowych.

Czytaj wiadomości z Austrii

Rowerem przez Południowy Tyrol
Rowerem przez Południowy Tyrol


Dolomiti SuperBike


W dniach 4-7 lipca odbędzie się 19. edycja wyścigu kolarstwa górskiego Dolomiti Superbike. Cała impreza ma miejsce w Alta Pusteria/Hochpustertal (Villabassa/Niederdorf). Jest to najpopularniejsze, a zarazem najtrudniejsze tego typu wydarzenie w Dolomitach, gromadząca co roku ok. 3500 uczestników. Udział może wziąć każdy (rejestracja trwa od połowy grudnia 2012 do dnia rozpoczęcia). W zależności od  zaawansowania, zawodnicy mogą wybrać pomiędzy dwoma dystansami: 119.9 km oraz  56.9 km.

Rowerem przez Południowy Tyrol
Rowerem przez Południowy Tyrol
 

Polecane trasy rowerowe


Trasa rowerowa z Silandro/ Schlanders do Merano/ Meran to niezwykła przeprawa wzdłuż najdłuższej rzeki Południowego Tyrolu, Adygi, łącząca w sobie elementy historii i piękna przyroda na urokliwiej trasie.  Długość tego odcinka to, dostępne dla każdego, 37 km, a średni czas potrzebny do jego przebycia to około 1,5 godziny.

Trasa rowerowa Via Claudia Augusta 2000 lat temu byłą jedyną cesarską drogę publiczną przez Alpy, zbudowaną przez Rzymian. Biegła od okolic Wenecji aż do Bawarii. Obecnie, droga ta jest długim na 700 km szlakiem rowerowym, z którego 80 km prowadzi przez dolinę Val Venosta/Vinschgau. Stopień trudności jest zróżnicowany: od średniozaawanowanego do łatwego, nawierzchnia od asfaltowej po żużlową; trasa prowadzi przez wspaniałe lasy, łąki i sady owocowe i jest główną atrakcją dla miłośników kolarstwa i kultury.

Freeride na Kronplatz’u to 6,5 km szlaku, który na początku wydaje się łagodny i pozwala skupić uwagę na widokach, jednak po chwili pokazuje swoje zróżnicowane oblicze: wybudowane podjazdy, wąskie zakręty czy korzenie. Jest to jedna z ulubionych tras freeridowców.

Rowerem przez Południowy Tyrol
Rowerem przez Południowy Tyrol

Zobacz także: Zimowe sprawy w wersji letniej

Więcej tras rowerowych i map na www.suedtirol.info/pl/Jak-spedzac-czas/Wycieczki-rowerowe.html

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Bike Day, Ciekawostki ze świata, Dolomiti SuperBike, Hero, Podróże, Południowy Tyrol, Rower, Rowery, Sellaronda, Trasy rowerowe


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »