kraj:
Polska
20-04-2012, 01:16 źródło: Informacje Prasowe     komentarzy: 0

Euro 2012

Euro 2012, Inf.prasowa

Puchar UEFA EURO 2012 przybywa do Gdańska

Gdańsk powita Puchar UEFA EURO podczas trzydniowej wizyty zaplanowanej w dniach 24-26 kwietnia 2012 roku. Od 20 do 22 kwietnia jako pierwsza trofeum gości Warszawa.

Na mieszkańców i gości Gdańska czekało będzie wiele atrakcji związanych z przyjazdem słynnego Pucharu Henri Delaunaya. Uroczystości rozpocznie konferencja prasowa zorganizowana na lotnisku im. Lecha Wałęsy we wtorek 24 kwietnia o godz. 10:00. Wezmą w niej udział Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk Tomasz Kłoskowski, Dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu i EURO 2012 Andrzej Trojanowski, Ambasador UEFA EURO 2012 Andrzej Szarmach oraz Dyrektor Turnieju UEFA EURO 2012 Adam Olkowicz.

Następnie Puchar ruszy przez miasto z kolorową paradą eskortowaną przez około 30 rowerzystów, po drodze odwiedzając pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Po wizycie w szpitalu, Trofeum uda się do Areny Gdańsk, gdzie podziwiać je będą zawodowi piłkarze i gracze młodzieżówki.

Kolejny przystankiem będzie molo w Brzeźnie. Puchar przejmie Neptun i umieści go na statku płynącym w kierunku Zielonej Bramy. Tam przywita go Orkiestra Marynarki Wojennej.

Potem Puchar przemieści się Długim Targiem w paradzie z mażoretkami, strażnikami miejskimi oraz aktorami reprezentującymi państwa grające w Gdańsku - Hiszpanię, Włochy, Chorwację oraz Irlandię.

O godz. 18:00 Puchar dotrze na Rynek Węglowy, gdzie zostanie przekazany Prezydentowi Gdańska. Na Rynku Trofeum będzie wystawione dla publiczności w dniu 25 i 26 kwietnia od godz. 10:00 do 20:00. Kibice będą mieli wówczas niepowtarzalną szansę zrobienia sobie z nim zdjęcia, które na pewno będzie stanowić niezwykłą pamiątkę.

Na odwiedzających będzie czekało wiele rozrywek. Będzie można m.in. zobaczyć filmy z najciekawszymi fragmentami meczów UEFA EURO, rozegrać mecze na mini boisku, wziąć udział w konkursie na najszybszy strzał na bramkę, czy poobserwować popisy piłkarskich freestylerów. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

W ciągu tych dwóch dni kibice będą mogli również wygrać bilety na mecze UEFA EURO 2012 biorąc udział w różnych piłkarskich konkursach.

Aby dodatkowo wzbogacić program przygotowany dla fanów futbolu, każdego wieczoru (w zależności od warunków pogodowych) obok miejsca wystawienia Trofeum nadmuchiwany będzie 35-metrowy balon w kształcie Pucharu UEFA EURO 2012.

Po imprezie w Gdańsku Puchar zostanie przewieziony do kolejnych polskich miast: Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa i Katowic. Następnie wyruszy w podróż po siedmiu miastach na Ukrainie.

Aby móc wziąć udział w konferencji prasowej dziennikarze nie będą potrzebowali specjalnej akredytacji.

ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Puchar UEFA Euro 2012


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »