kraj:
Polska
20-05-2012, 13:19 źródło: Inf. prasowa     komentarzy: 0

Samolot LOT

Nowe samoloty na rejsach krajowych LOT-u

Warszawa, 17 maja 2012 roku – na lotnisku Chopina w Warszawie wylądował pierwszy samolot Q 400 Bombardier Eurolotu, który zgodnie z porozumieniem obu linii przeznaczony jest do obsługi siatki krajowej PLL LOT S.A.

LOT unowocześnia swoją flotę poprzez wymianę m.in. eksploatowanych dotychczas samolotów średniego zasięgu Boeingów 737 na Embraery 195. Zmiany dotyczą także samolotów obsługujących rejsy krótkiego zasięgu w ramach siatki LOT-u. W związku z decyzją Eurolotu o zakupie nowych Bombardierów i zastąpieniu nimi ATR-ów, rejsy krajowe LOT-u będą wykonywane także przez te samoloty.

Samolot Q400 zabierze na pokład 78 pasażerów, a napędzają go dwa turbośmigłowe silniki Pratt & Whitney PW150A. Do końca sezonu letniego w 2012 roku we flocie Eurolotu ma być już 8 maszyn Q400, z czego siedem będzie przeznaczonych do obsługi połączeń w ramach siatki PLL LOT S.A.. Pierwszy rejs LOT-u zaplanowano w dniu 1 czerwca. Będzie to lot na trasie Warszawa - Szczecin.

PLL LOT S.A. w przyszłym roku będą dysponowały „najmłodszą" wiekowo flotą w Europie. Średni wiek samolotów będzie wynosił poniżej 4 lat. Największą zmianą będzie wymiana samolotów dalekiego zasięgu Boeingów 767, które obsługują trasy LOT-u od końca lat osiemdziesiątych. Już w tym roku flotę LOT-u zasili pierwszy egzemplarz Boeinga 787 Dreamliner.

Zobacz także: 6 najpopularniejszych mitów o lotnictwie

Oprócz wymiany sprzętu, LOT odnotowuje jednocześnie coraz lepsze wyniki finansowe oraz wprowadza nowe udogodnienia i rozwiązania w obsłudze dla swoich Pasażerów poprzez m.in. dedykowany serwis oraz specjalnie przeszkolony personel pokładowy z Elite Fleet przeznaczony do obsługi podróżnych w klasie biznes.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Nowe samoloty, PLL LOT, Samolot


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »