kraj:
Polska
21-05-2012, 14:05 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 15 - 21 maja 2012

Ubiegły tydzień był bardzo ubogi w nowe informacje z rynku transportu i turystyki, dlatego dzisiejsze wydanie przeglądu informacji będzie krótsze i bardziej uproszczone niż zazwyczaj. Niemniej - warto się z nim zapoznać.

1. Turyści coraz częściej decydują się na wczasy z dojazdem autokarem - wynika z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Niestety, dokument nie specyfikuje, dlaczego podróże drogą lądową zyskują sympatię kosztem lotów.

2. W rzymskim porcie lotniczym Fumicino zatrzymano Polaka, który ukradł perfumy warte 6 tys. funtów z bezcłowej lotniskowej perfumerii. Mężczyzna poleciał do Włoch tylko po to, by dokonać kradzieży - w tym celu wszył do spodni specjalne kieszenie, do których zmieścił kilkadziesiąt flakonów. Złodziej został złapany przez przypadek - ochrona natknęła się na niego w toalecie, kiedy przekładał łup z kieszeni do bagaży.
 
3. Węgierska tania linia Wizz Air obchodzi ósme urodziny. Niestety, choć to doskonała okazja do zaoferowania pasażerom ciekawych promocji, to jedyną nowością w ofercie przewoźnika są... podwyższone opłaty za bagaż rejestrowany. Ponadto Wizz Air zmniejszy częstotliwość zimowych lotów na trasie Łódź - Londyn (z trzech do dwóch tygodniowo).
 
4. Garść informacji o OLT Express. Po pierwsze, przewoźnik chce, wzorem easyJet, uruchomić wypożyczalnię samochodów w każdym mieście, do którego oferuje loty. Po drugie, jeden z samolotów linii lądowała awaryjnie w Sofii, kiedy doszło do dekompresji kabiny. Nikomu nic się nie stało. Po trzecie, sąd nakazał OLT natychmiastowe zakończenie publikacji reklamy bliźniaczo podobnej do reklamy LOT-u. OLT będzie odwoływać się od wyroku. Po czwarte, linia spotkała się ze słowami krytyki ze strony pasażerów, ponieważ na niektórych lotach międzymiastowych załoga nie mówi po polsku. Przewoźnik wypożycza zagraniczne samoloty i załogi, aby sprostać obsłudze rozbudowanej sieci połączeń.
 
5. Kolejny rozdział epopei pt. "LOT kupuje Dreamlinery". Dostawa samolotów Boeinga, które powinny zostać oddane LOT-owi już prawie cztery lata temu, znów została opóźniona. W tym roku linia otrzyma tylko jedną maszynę zamiast trzech.
 
6. Linie Virgin Atlantic umożliwiają już pasażerom korzystanie z własnych telefonów komórkowych podczas lotu. Minuta rozmowy kosztuje jednego funta.
 
Przegląd opracowała redakcja portalu Bilety Autokarowe - zapraszamy do zakupu biletów 92 przewoźników, obsługujących ponad 24 000 połączeń w całej Europie.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3|4|5|6..16|17|18|19|20|21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »