kraj:
Polska
23-05-2012, 21:26 źródło: Informacje Prasowe     komentarzy: 0

Rekomendowane Taxi

Rekomendowane Taxi, Inf.prasowa

Nowe oznakowanie postoju taxi na Lotnisku Chopina

Na postoju taksówek przed Terminalem A na Lotnisku Chopina zainstalowane zostały nowe wyraźne oznaczenia z informacją o rekomendowanych korporacjach taksówkowych. To kolejny element działań promujących korzystanie z legalnych taksówek na lotnisku.

Nad zatoczką jezdni, w której zatrzymują się taksówki, zawisły niebieskie sześcienne kubiki z wyraźnym napisem „Rekomendowane / recommended Taxi”. Oznaczają one miejsce, w którym znajduje się postój taksówek rekomendowanych przez lotnisko.

Podobne oznaczenia zainstalowane zostały w hali odbioru bagażu. Stojaki z niebieskim kubikiem ustawione zostały w miejscach, obok których przechodzą wszyscy pasażerowie wychodzący do hali przylotów. W kieszeniach umieszczonych na stojakach dostępne są ulotki z informacjami o korporacjach taksówkowych rekomendowanych przez lotnisko, a także o sposobach dojazdu do centrum miasta środkami komunikacji miejskiej. W najbliższym czasie na stojakach umieszczone zostaną również ulotki wyjaśniające jak rozpoznać legalną miejską taksówkę i nie dać się oszukać naciągaczom.

Nowe oznakowanie jest częścią akcji prowadzonej wspólnie przez Lotnisko Chopina i Urząd Miasta st. Warszawy na rzecz promocji korzystania z rekomendowanych korporacji taksówkowych, które gwarantują przewóz pasażerów według stawek zatwierdzonych przez Radę Miasta.

Zobacz także: Lotnisko Chopina intensyfikuje walkę z nielegalnymi taksówkarzami

- Podejmujemy działania zgodnie z prawem, aby ukrócić ten proceder. Niestety mimo kontroli, akcji informacyjnych pasażerowie przylatujący do Warszawy są nagabywani i oszukiwani przez osoby udające taksówkarzy. Korzystając ze wsparcia urzędu miasta i służb państwowych zamierzamy wreszcie z tym skończyć, ważne jest aby do Policji zgłaszały się osoby poszkodowane – mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Lotnisko Chopina, Taxi


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »