kraj:
Polska
02-06-2012, 10:10 źródło: Materiały Prasowe     komentarzy: 0

Wrocławskie lotnisko

Wrocławskie lotnisko, Wikimedia

Wschód połączeń na lotnisku

Wrocławskie lotnisko otworzyło się na Wschód. Do siatki lotów weszło długo oczekiwane połączenie do Lwowa. Od 16 maja na Ukrainę polecimy w każdą środę i niedzielę. Loty będzie obsługiwał Eurolot. Jednak to nie wszystkie wschodnie nowości, które tego dnia weszły do rozkładu.

Do tej pory najdalej wysuniętym kierunkiem na wschód, do którego można było dolecieć bezpośrednio z Wrocławia była. Warszawa. Teraz to się zmieniło. Loty międzynarodowe wzbogaciły się o Lwów, a do siatki krajowych połączeń dołączył Rzeszów. Wschodnie nowości zadebiutowały w rozkładzie lotów 16 maja, a jako pierwsi skorzystali z nich pasażerowie lecący z Ukrainy, którzy wylądowali na wrocławskim lotnisku w środę ok. godz. 15:00. Przyjęciu samolotu towarzyszył uroczysty salut wodny. Następnie maszyna udała się w pierwszy, historyczny rejs do Lwowa.

Tylko we Lwowie Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich, Cerkiew Wołoska, Katedra Łacińska, Opera Lwowska, Wzgórza Wuleckie - to tylko niektóre miejsca, które we Lwowie po prostu trzeba zobaczyć. - Architektoniczna perła Ukrainy zachwyci każdego, ale dla wielu Dolnoślązaków podróż do Lwowa to coś więcej, to przede wszystkim wycieczka sentymentalna. Dlatego cieszę się, że można tam teraz dotrzeć szybko i sprawnie dzięki nowemu połączeniu. Zwłaszcza, że podróż pociągiem lub samochodem na Ukrainę to prawdziwa męka - mówi Dariusz Kuś. Bezpośredni lot trwa niewiele ponad 1,5 godziny. Trasę Wrocław-Lwów obsługuje Eurolot, a samoloty przewoźnika latają w każdą środę i niedzielę. Wyloty z Wrocławia zaplanowano w środy na godz. 14:20 i w niedzielę na godz. 14:40. Samoloty ze Lwowa będą odlatywać w te same dni o godz. 13:00 i lądować we Wrocławiu o 13:40. Różnica w godzinach to oczywiście efekt różnych stref czasowych w Polsce i na Ukrainie. Ceny biletów rozpoczynają się od 99 złotych. 

Podkarpackie innowacje Drugą wschodnią nowością, która zadebiutowała 16 maja jest Rzeszów, szczycący się mianem polskiej stolicy innowacji. - Samo miasto z pewnością znajdzie swoich amatorów, ale chyba najbardziej z połączenia ucieszą się miłośnicy Bieszczad i przepięknych krajobrazów typowych dla Podkarpacia - dodaje Dariusz Kuś. Loty do Rzeszowa przez Warszawę to także alternatywa dla długiej jazdy samochodem, choć podróż trwa trzy godziny godzin. To dlatego, że linie OLT Express, które obsługują trasę i rozbudowują siatkę krajowych połączeń, zdecydowały się na połączenie z przesiadką w Warszawie. Samoloty latają 5 razy w tygodniu. Odloty z Wrocławia zaplanowano od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a odloty z Rzeszowa od wtorku do soboty o godz. 6:30. Trasę obsługują samoloty ATR 72 z 74 miejscami na pokładzie. Bilety, tak jak na wszystkich trasach oferowanych przez przewoźnika, są dostępne już od 99 złotych. 

Zobacz także: Polskie lotniska gotowe na piłkarską gorączkę

Więcej informacji: Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko szybko i komfortowo m.in. zarówno od strony Warszawy (przez łącznik Długołęka), od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 roku. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair, czy Wizz Air, którzy posiadają we Wrocławiu swoje bazy operacyjne, a także linie czarterowe, wynajmowane przez tour operatorów do transportu klientów biur podróży. 11 marca Port Lotniczy Wrocław uruchomił nowy terminal. Przepustowość wynosi ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Podróż, Połączenie do Lwowa, Wrocławskie lotnisko


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »