kraj:
Polska
28-05-2012, 12:16 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 22 - 28 maja 2012

Wakacje coraz bliżej, więc branża turystyczna zaciera ręce... oprócz hotelarzy, którzy już wiedzą, że w ich dziedzinie boomu jednak nie będzie. Przyjrzyjmy się najciekawszym informacjom turystycznym z ubiegłego tygodnia.

Najciekawsze, najważniejsze, warte uwagi


1. Rozpoczynamy poradą dla wszystkich podróżników, ważną szczególnie przed wakacjami: jeżeli kupujecie bilet na przejazd, który odbywa się np. w sobotę o godzinie 00:30, to znaczy, że wyjeżdżacie z piątku na sobotę, a nie z soboty na niedzielę. To dość częsta i bardzo nieprzyjemna w skutkach pomyłka. Upewnijcie się, że jej nie popełnicie.

2. Polscy hotelarze są załamani - ich lokale jednak nie będą oblegane przez turystów z okazji Euro 2012. Okazuje się, że większość kibiców przyjedzie na wybrany mecz, a po jego zakończeniu natychmiast wróci do domu, rezygnując z noclegu.

3. Minister turystyki Grecji zachęca podróżnych do odwiedzania jej kraju, który - jak twierdzi – nadal jest niezwykle atrakcyjnym miejscem na spędzenie wakacji. Branżowe media zastanawiają się, czy kryzys nie dotknął Grecji jeszcze mocniej, niż podejrzewamy, skoro polityk zdecydowała się na takie wystąpienie.


Branża przewozów autokarowych


1. Eurobus wprowadza na wakacje poważne zmiany w organizacji swojej sieci połączeń. Zmieniają się godziny wyjazdów, częstotliwość kursów, obsługiwane miasta i miejsca przystankowe. Cały rozbudowany komunikat od przewoźnika znajdziecie na blogu serwisu BiletyAutokarowe.pl.

2. Przewoźnik Rudnik Tumay dodał do obsługiwanych miast cztery włoskie miejscowości: Cremonę, Vogherę, Piacenzę i Tortonę.

3. Sindbad nawiązał współpracę ze Spółdzielnią Turystyczną Turysta Wałbrzych, dzięki czemu jego oferta poszerzyła się o nowe połączenia do Grecji.


Branża lotnicza


1. OLT Express uruchomi połączenie autokarowe między lotniskiem w Rębiechowie a centrum Gdańska.

2. Irlandzki przewoźnik Aer Lingus kończy działalność w Krakowie. Ostatni lot zaplanowano na 25 października.

3. Port lotniczy im. Chopina w Warszawie wziął się do walki z nielegalnymi taksówkarzami, tworząc m.in. oznaczone miejsca z polecanymi taksówkami. Warto przypomnieć, że niedawno w Warszawie taksówkarze strajkowali przeciwko otwarciu ich zawodu i zwiększeniu konkurencji.

4. Na lotnisku Kraków-Balice uruchomiono dodatkowy terminal krajowy... w namiocie. Port nie nadąża za błyskawicznie rozwijającymi się polskimi liniami, oferującymi tanie przeloty międzymiastowe, wskutek czego brakuje miejsca na obsługę pasażerów. Na razie nie wiadomo nic o ewentualnych planach rozbudowania budynku.

Przegląd newsów przygotowała redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl, w którym kupicie bilety autokarowe do Holandii, Francji, Anglii, Niemiec i niemal 30 innych europejskich krajów.

ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3|4|5|6..16|17|18|19|20|21

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Eurobus, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »