kraj:
Grecja
autor: Joanna Pawłowska
30-06-2012, 08:25 źródło: ŚwiatPodróżników     komentarzy: 0

Zapomniane przez turystów Tinos

Ci, którzy uważają, że Grecja jest przereklamowana i zawsze taka sama, powinni udać się na Cyklady, a konkretnie wybrać jedną z wysp archipelagu – wbrew pozorom nie Mykeny i nie Santorini, a ciche, malownicze i bajecznie przyjacielskie Tinos.

Wyspa Tinos Wyspa Tinos , fot. Joanna Pawłowska

Szukający spokoju i odpoczynku od codzienności powinni odwiedzić wyspę zimą – wtedy panuje tam prawdziwa wiosna, a turystów jest jak na lekarstwo. Mająca niespełna dwieście kilometrów kwadratowych wyspa zauroczy nawet najbardziej wybrednych podróżników swoją nienachalnością, przyjaznością tubylców i miłością do gołębi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Największe wrażenie robią kościoły i kapliczki, których na tak małej powierzchni jest niemal osiemset.

Wyspa Tinos
Wyspa Tinos, Grecja, fot. Joanna Pawłowska

Nie sposób nie spróbować rodzimych smakołyków z greckiej kuchni w przydrożnych knajpach, gdzie jedzą wszyscy – zarówno turyści, jak i lokalni mieszkańcy, nie sposób także nie przywieść sobie pamiątki wiązanej z kultem religijnym.

Na wyspie warto wynająć samochód i zaglądać wszędzie, gdzie tylko się da, bo skrywa ona mnóstwo ciekawostek o których nie przeczytamy w przewodnikach.

Zobacz także: Designerskie hotele. Nocleg wewnątrz żarówki

Zapomniane trochę przez turystów Tinos ma się dobrze i jest alternatywą dla tych, których zmęczyły już oferty last minute do tych samych miejsc. Na wyspę najlepiej dostać się promem z Aten albo z sąsiednich Myken, gdzie znajduje się lotnisko, ceny są niskie w porównaniu z obowiązującymi w turystycznych miejscowościach Europy.

Wyspa Tinos
Wyspa Tinos; Grecja; fot. Joanna Pawłowska


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne Grecji, Malownicza wyspa, Podróże, Wyspa Tinos


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »