kraj:
Polska
09-07-2012, 10:51 źródło: BiletyAutokarowe     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 3-9 lipca 2012

Afera ze SkyClubem odbiła się szerokim echem w mediach każdego rodzaju. Co poza tym słychać w branży turystyczno-transportowej? Przekonajcie się, zaglądając do kolejnej edycji naszego przeglądu.

Najciekawsze, najważniejsze, warte uwagi

 
1. Upadło biuro podróży SkyClub, organizujące wycieczki także pod marką Triada. Niemal pięć tysięcy przebywających na wyjeździe osób musiało wrócić do domu. Już wiadomo, że nie wszyscy turyści szybko odzyskają swoje pieniądze - wycieczki sprzedawano jeszcze na dzień przed ogłoszeniem bankructwa, suma wpłat przekroczyła 30 mln zł, zaś gwarancja finansowa przedsiębiorstwa wynosi 25 mln zł. Działalności SkyClubu przyjrzy się prokuratura, podejrzewająca firmę o niekorzystne rozporządzanie mieniem klientów.
 
2. Michael O'Leary - kontrowersyjny szef Ryanair - stwierdził, że bilety lotnicze mogłyby być rozdawane za darmo, gdyby na pokładzie samolotu oferowano pasażerom rozrywki w odpowiednio wysokich cenach. Szanse na wprowadzenie takiego modelu biznesowego w życie są jednak bliskie zeru - podobnie jak w przypadku wcześniejszego pomysłu O'Leary'ego, zakładającego wprowadzenie do samolotów miejsc stojących.
 

Branża przewozów autokarowych

 
1. Sindbad stale aktualizuje swoją wakacyjną ofertę. Zwiększa się częstotliwość obsługi przystanku Liege w Belgii, a także częstotliwość wyjazdów do Włoch.
 
2. Eurolines zmienia przystanki w Metz i Nantes (Francja), a także dodaje przystanek w Hengelo (Holandia).
 

Branża lotnicza

 
1. Na lotnisku Chopina w Warszawie pojawi się siedem nowych rękawów pasażerskich. Zostaną one dostosowane do zmiennych temperatur i będą mogły zostać przystawiony do drzwi samolotu nawet jeśli pilot zaparkuje go niedokładnie.
 
2. Od 20 lipca OLT Express będzie kursował na trasie Gdańsk-Wrocław-Kraków trzy razy dziennie w dni powszednie i dwa razy dziennie w weekendy.
 
3. Linia Emirates Airlines uruchamia bezpośrednie połączenie Dubaj-Warszawa. Będzie ono obsługiwane od 6 lutego - raz dziennie, przez siedem dni w tygodniu.
 
4. W czerwcu 2013 powinna zacząć działalność nowa tania linia lotnicza: FlyA. Przewoźnik zaoferuje przeloty z Europy do Ameryki Północnej.
 
5. 7 listopada Ryanair uruchomi połączenie Kraków-Birmingham.
 
6. W Hiszpanii wzrosły stawki opłat lotniskowych, przez co osoby, które już wykupiły bilety, będą musiały dopłacić niewielką kwotę. Niektóre linie - takie jak Ryanair - oferują możliwość anulowania biletów i otrzymania zwrotu 100 proc. ceny biletu.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 26 czerwca - 2 lipca 2012

* * *

Artykuł przygotowany przez redakcję portalu BiletyAutokarowe.pl, oferującego bilety na autokary do Niemiec, Chorwacji czy Francji - na wszelkie możliwe połączenia autokarowe między Polską a krajami europejskimi.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: bilety lotnicze za darmo, Podróże, SkyClub, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »