kraj:
Anglia
autor: KLA
09-07-2012, 16:57 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Z Harrym Potterem na miotle 15 lat po debiucie książki Rowland

Z peronu 9 i ¾ czyli w rzeczywistości peronu 4. londyńskiego King Cross Station odjeżdżał mały Harry po raz pierwszy do Hogwarthu, który „zagrał” zamek Alnwick w hrabstwie Northumberland. W Oxfordzie kręcono sceny w bibliotece i odbywające się w głównej sali szkoły.

Czarodziejski Świat Harry’ego Pottera

W 15. rocznicę publikacji pierwszej części czarodziejskiej sagi (dokładnie 30 czerwca 1997 r.), media przypominają o całym szlaku Harr’ego Pottera, jaki warto odbyć przy okazji wizyty w Wielkiej Brytanii.

We wspomnianym zamku Alnwick można spotkać się na przykład z czołowymi bohaterami książki i przejechać na miotle: zobacz tutaj.

Przy okazji warto pamiętać, że w książce Rowland wspomniane są też inne kraje, jak Bułgaria, skąd pochodzi mistrz świata w quidditcha, Viktor Krum, Irlandia, ojczyzna całej galerii magicznych stworów czy Norwegia, skąd przybył Norweski Kolczasty smok, albo Rosja, skąd wywodziły się demony Pogrebiny.

Zobacz także: Stonehenge: od 2013 r. zmienia „look”

W amerykańskim stanie Orlando działa natomiast z powodzeniem park tematyczny dla dzieci i młodzieży: „Wizarding World Harry Potter” („Czarodziejski Świat Harry’ego Pottera”): zobacz www.wizardingworldharrypotter.com.

Źródło: ANSA


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 15 lat po debiucie, Harry Potter, King Cross Station, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »