kraj:
Austria
10-07-2012, 13:43 źródło: Informacja prasowa     komentarzy: 0

Wiedeński Festiwal Tańca Współczesnego ImPulsTanz 2012

Podczas gdy wszyscy udają się nad morze albo też szukają odpoczynku i wrażeń pod palmami dlaczego właściwie nie wybrać się do miasta kultury jakim jest Wiedeń?

ImPulsTanz; Workshops(c); fot. MartaLamovsek ImPulsTanz; Workshops(c); fot. MartaLamovsek , Inf.prasowa

W połowie lipca rozpocznie się tam międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego ImPulsTanz. Przez pięć tygodni, dokładniej od 12. lipca do 12. sierpnia 2012, znakomici tancerze oraz choreografowie zadbają by Wiedeń stał się światowym centrum tańca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Organizatorzy tego międzynarodowego festiwalu przedstawili program tegorocznej edycji, która obejmuje 50 produkcji oraz około 180 warsztatów, w ramach których zaprezentowane zostaną najnowsze trendy w tańcu współczesnym.

Inauguracja festiwalu już 12. lipca, na scenie w wiedeńskim Teatrze Odeon kanadyjska legenda tańca, Benoit Lachambre oraz charyzmatyczna tancerka i śpiewaczka Clara Furey zaprezentują „Chutes Incandescentes“. Do połowy sierpnia odwiedzą Wiedeń liczne inne gwiazdy tańca m.in. belgijska ikona tańca Anne Teresa Keersmaeker i Ismael Ivo.

ROSAS
ROSAS; Drumming©; fot. HermanSorgeloos

14. i 16. lipca na deskach Burgtheater Anne Teresa Keersmaeker wraz z Rosas przy akompaniamencie grupy muzycznej „Ictus“ przedstawią najnowszą inscenizację legendarnego dzieła „Drumming Live“. A 08. sierpnia Ismael Ivo i Johann Kresnik zaprezentują w Teatrze Odeon nowe opracowanie taneczne „Francisa Bacona“.

Ale festiwal ImPulsTanz otwiera swoje drzwi również przed tymi, którzy dotychczas nie mieli nic wspólnego z tańcem. Warsztaty dla amatorów oferują zróżnicowany program. Wszyscy zainteresowani od 4 -tego do 94 -tego roku życia mogą w nich uczestniczyć. Również Ty, możesz przyjść zobaczyć i spróbować, a przez to stać się cząstką wiedeńskiego świata tańca.

Zobacz także: Letnie kino pod gwiazdami czyli Wiedeński Festiwal Filmowy

Szczegółowy program na stronie: www.impulstanz.at

Festiwal ImPulsTanz; 12. lipiec – 12. sierpień 2012

KokoKoffi
KokoKoffi; LaBeauteduDiable©, fot. ArnaldoJGTorres


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Centrum tańca, festiwal, ImPulsTanz


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »