kraj:
Anglia
autor: KLA
16-07-2012, 11:59 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Brad Pitt i Angelina Jolie polecą na wycieczkę w kosmos

Już 529 osób wpłaciło zaliczkę na prywatne loty w kosmos, które od 2016 r. zainicjuje firma Virgin Galactic brytyjskiego biznesmena – miliardera Sir Richarda Bransona. Wśród nich znajduje się „najpiękniejsza para Hollywood” – Brad Pitt i Angelina Jolie oraz Ashton Kutscher.

Promocyjny trailer Virgin Galactic

Podczas ostatniego pokazu lotniczego Farnborough International Air Show 2012 Virgin Galactic, pierwsza komercyjna kosmiczna linia lotnicza zaprezentowała Launcher One, rakietę zdolną do wynoszenia na orbitę małych satelitów. To kolejny kamień milowy w podboju przestrzeni.

Jednocześnie firma Richarda Bransona poinformowała, że wkroczyła w końcową fazę testów swojego statku kosmicznego Space Ship Two i wszystko wskazuje na to, że, zgodnie z wcześniejszymi planami, prywatne loty w kosmos ruszą już za cztery lata.

Branson oblicza, że rocznie będzie można przewieźć 500 osób – już teraz liczba chętnych wynosi 529.

W dziewiczy lot ma polecieć sam Branson z dwójką dzieci wraz brytyjskim astrofizykiem i kosmologiem,  prof. Stephenem Hawkingiem prawdopodobnie już za rok. Chętni na kosmiczną przygodę mogą zarezerwować lot na tej stronie.

Cena za bilet wynosi 200 tys. USD, ale nie wykluczone, że z czasem koszty spadną, bo do inicjatywy Bransona dołącza coraz więcej firm zainteresowanych współfinansowaniem całego projektu.

Zobacz także: Kosmos na Ziemi, czyli najdziwniejsze zakątki świata

Kosmiczny terminal jest już gotowy od jesieni ubiegłego roku. Futurystyczny, a jednocześnie wkomponowany w krajobraz pustyni Nowego Meksyku budynek zaprojektował światowej sławy architekt brytyjski, Norman Foster – ten sam, który stworzył biurowiec Metropolitan na północnej pierzei placu Piłsudskiego w Warszawie (a także nowy stadion Wembley w Londynie czy drugi co do wielkości budynek na świecie, Terminal 3 w Pekinie).

Źródła: The Independent,  The Hollywood Reporter, Virgin Galactic


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Kosmos, Loty w kosmos, Podróż


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »