kraj:
Polska
autor: ATC
28-07-2012, 11:50 źródło: ŚP     komentarzy: 0

brak opisu

Upadło biuro podróży Atena

Czarna seria upadłości biur podróży trwa. Tym razem upadłość ogłosiło małe biuro podróży. Jak podaje Małopolski Urząd Marszałkowski poza polską znajduje się 52 turystów. Ile jeszcze w tym sezonie ogłoszonych zostanie bankructw biur podróży?

Na stronie biura podróży Atena widnieje komunikat:

"Z przykrością informujemy, że dn. 27.07.2012 Biuro Podróży "ATENA" złożyło do Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie wniosek o upadłość Biura."

Jak możemy przeczytać na stronie Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w dniu 27 lipca 2012r. do Marszałka Województwa Małopolskiego zostało złożone oświadczenie o niewypłacalności przez Biuro Podróży ATENA z siedzibą w Oświęcimiu.

Czytamy dalej w komunikacie, że biuro podróży Atena posiada gwarancje ubezpieczeniowe. Środki z gwarancji ubezpieczeniowych zostaną uruchomione na pokrycie kosztów powrotu turystów do kraju oraz zwrot wpłat wniesionych przez klientów z tytułu zawartych umów na organizację imprez turystycznych, które nie zostały zrealizowane.

Poza krajem znajdują się dokładnie 52 osoby, które zakupiły wycieczki w upadającym biurze podróży z czego pomoc Urzędu Marszałkowskiego będzie potrzebna dla 20 osób.

Zobacz także: Zbankrutowało biuro podróży Triada

W ostatnim czasie wniosek o upadłość złożyły takie firmy jak: Sky Club (Triada), Alba Tour, Africano Travel, Blue Rays i teraz Atena. Niestety sezon wyjazdowy jest w trakcie i można domniemywać, że to nie koniec. Zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę zależności pomiędzy biurami podróży oraz sprzedaż poniżej opłacalności, choćby przez serwisy grupowe.

Źródło: Małopolski Urząd Marszałkowski


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atena, Bankructwo, Biuro podróży, Turystyka, Upadłość


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »