kraj:
Polska
30-07-2012, 12:03 źródło: BiletyAutokarowe     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 17-30 lipca 2012

Dzisiejsze wydanie naszego przeglądu newsów powinno nosić tytuł "Dwa tygodnie w transporcie". Nadrabiamy bowiem zaległości - a wierzcie, że jest co nadrabiać. Ostatnie dwa tygodnie były burzliwym okresem dla szeroko pojętej polskiej branży turystycznej.

Najważniejsze, najciekawsze, warte uwagi

 
1. Linia lotnicza OLT Express zbankrutowała - czy raczej tworzące ją spółki odpowiadające za regularne loty złożyły wniosek o bankructwo. Nadal działa jedynie oddział odpowiedzialny za loty czarterowe. Jakie są przyczyny upadku? Rzekomo chodzi o zawieszenie współpracy z OLT przez firmę obsługującą płatności dla przewoźnika, czego skutkiem był brak dostępu do pieniędzy i wynikająca z tego niemożność organizacji kolejnych lotów.
 
Szef Amber Gold - głównego inwestora linii (który zdążył już wycofać się z inwestycji) - utrzymuje, że upadek OLT Express jest wynikiem medialnej nagonki na Amber Gold. Dlaczego media miałyby dręczyć tę firmę? Przypominamy, że jest ona podejrzana o działanie na wzór piramidy finansowej, zaś Komisja Nadzoru Finansowego umieściła ją na liście ostrzeżeniowej.

Tutaj więcej na ten temat:
Czarne chmury nad OLT Express, artykuł powstał przed ogłoszeniem upadłości przez OLT Express.
 
2. Na upadek OLT Express błyskawicznie zareagowały linie Eurolot i Wizz Air, oferując pasażerom, którzy pozostali na lodzie, bilety na skasowane połączenia w cenach zbliżonych do cen biletów OLT.
 
3. Upadły kolejne biura podróży: Africano Travel i Atena.
 
4. Niemieccy turyści w Grecji odmówili płacenia za zamówione piwo, twierdząc, że dług Grecji wobec Niemiec uprawnia ich do bezpłatnego korzystania z usług. W restauracji wywiązała się bójka między Grekami i przyjezdnymi. Niemcy przegrali.
 
5. Po dwóch latach procesowania się klient wygrał w sądzie spór z biurem podróży Neckermann. Sędzia uznał, że za zakwaterowanie w pokoju z myszami i jaszczurkami, bez obiecanego w ofercie wyżywienia, podróżnikowi należał się pełen zwrot kosztów wycieczki plus odsetki.
 

Branża przewozów autokarowych

 
1. Trwająca Olimpiada sprawia, że Londyn jest stale zakorkowany - w związku z tym dojazd autokarów do przystanków jest utrudniony. Pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami. Również osoby dojeżdżające na lotniska powinny wziąć pod uwagę możliwość utknięcia w drogowym zatorze.
 
2. Eurolines Polska uruchomiły nowe połączenia do Włoch. Do sieci połączeń przewoźnika dołączyły miasta Palermo, Rzym, Lecce i Genua.
 
3. Linie Eurolines (nie mylić z Eurolines Polska) rozpoczęły promocję, w ramach której można nabyć bilety do Berlina za 99 zł. Potrwa ona do 16 sierpnia.

Branża lotnicza

 
1. Pierwszy dzień działalności lotniska w Modlinie był niezbyt udany. Spóźniona i ciągnąca się odprawa lotu do Londynu sprawiła, że 11 osób nie zdążyło wsiąść do samolotu. W ramach rekompensaty dostali oni bilety na inny lot tego samego dnia.
 
2. WOW Air zmienia trasę połączenia Kraków - Rejkiawik. Teraz loty będą odbywać się z międzylądowaniem w Warszawie.
 
3. W Katowicach-Pyrzowicach rodzice zostawili na lotnisku dwuletnie dziecko, którego paszport okazał się nieważny, i sami polecieli na wakacje. Po dziecko przyjechała opiekunka. Według policji nie doszło do popełnienia przestępstwa, ale sprawie i tak przyjrzy się sąd rodzinny.
 
4. Lotnisko w Pyrzowicach wybuduje terminal dla VIP-ów podróżujących drogimi liniami lotniczymi.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 10-16 lipca 2012
 
* * *
 
Przegląd przygotował portal BiletyAutokarowe.pl, w którym zakupicie tanie bilety autokarowe na ponad 24 tysiące połączeń w ramach całej Europy.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bankructwo, Biuro podróży, OLT Express, Turystyka, Upadłość


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »