kraj:
Czechy
autor: KLA
28-08-2012, 14:54 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

W Czechach otwarto unikatową ścieżkę turystyczną wśród koron drzew

Niezwykła atrakcja czeka na turystów, którzy odwiedzą miasteczko Lipno nad Wełtawą w regionie Szumawa, na południu Czech. W lipcu została tu uroczyście otwarta, przez samego prezydenta Václava Klausa, unikatowa ścieżka turystyczna wiodąca wśród koron drzew, jedyna w swoim rodzaju w Czechach.

Lipno, Ścieżka turystyczna Lipno, Ścieżka turystyczna , Inf. Pras.

Oferuje wspaniałe widoki na piękną, szumawską przyrodę, Jezioro Lipeńskie i Góry Novohradskie. Długość trasy wynosi 675 metrów, po drodze znajdziemy tablice z informacjami o ciekawostkach przyrodniczych w okolicy. Cała trasa jest dostępna także dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Bezpieczeństwo turystów zapewnia solidna, drewniana konstrukcja podpierana przez 75 słupów, poręcze i siatka z obu stron ścieżki. Na końcu trasy znajduje się 40-metrowa wieża widokowa, z której rozciąga się fantastyczny widok.

Lipno, Ścieżka turystyczna

 

Atrakcje w okolicy

 


Park Narodowy Szumawa – największy spośród czterech parków narodowych w Republice Czeskiej. Znajdziemy tu kilka jezior polodowcowych, rozległe torfowiska i pozostałości dawnych puszcz, do których należy na przykład Puszcza Boubínska. Spośród rzadkich gatunków zwierząt żyją tu między innymi rysie.

Zobacz także: Legendy czeskich zamków z wizytą w Polsce

Więcej informacji: www.lipnoservis.cz, www.npsumava.cz , www.stezkakorunamistromu.cz


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Lipno, Ścieżka turystyczna, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »