kraj:
Polska
autor: KLA
07-09-2012, 11:15 komentarzy: 0

Ruszają Trzy Żywioły w Bolkowie – festiwal podróżników z tradycją

Dziś, 7 września startuje 9. Edycja Festiwalu Trzech Żywiołów na zamku Bolkowie . W programie są filmy, pokazy, warsztaty i wiele innych propozycji.

9. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły

Impreza została przeniesiona na stałe do Bolkowa ze Srebrnej Góry. Prowadzić ją będą jednak, już tradycyjnie, dwaj „starzy” stażem a nie wiekiem, rasowi podróżnicy – Marek Tomalik i Piotrek Trybalski.

Na festiwalu, do Konkursu OFF staną, wybrani wcześniej przez jury na podstawie zgłoszeń podróżnicy  aby pokazać swoje „kawałki” świata. Zobaczymy m.in. Kolumbię, Uzbekistan, popedałujemy ( z niezmordowanym Maćkiem Czaplińskim) przez Afrykę, ale i objedziemy „Z Tatą dookoła Polski".

Gdzie jest ta Bolków? Polska, Zobacz na mapie

Zaplanowano też pokazy najlepszych dokumentów wyświetlanych na światowych festiwalach, a także pozakonkursowe projekcje filmów i relacje z podróży (wszystko w osobnych blokach). Jak zwykle zatem będzie się działo a działo, a w międzyczasie uczestnicy zapraszają na zwiedzanie zamku i wycieczki po okolicy. Ogrzać się będzie można (bo wieczory już jesienne), w ciepełku ogniska, zjeść pyszną kiełbaskę i popić piwem.

Sam Bolków położony jest niezwykle malowniczo, bo w otoczeniu wzgórz Pogórza Wałbrzyskiego, nad Nysą Szaloną. Nad miastem góruje potężne zamczysko, ongiś jedna z największych warowni książąt świdnicko-jaworskich. To właśnie w nim odbywa się festiwal.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 28 sierpnia - 3 września 2012

Głównym organizatorem jest Klub Podróżników 3 Żywioły. Program na stronie:
http://3zywioly.pl/3zywioly/nowosci-klubowe/program-9-festiwalu-podroznikow-trzy-zywioly-2012-w-bolkowie/

Źródła: Klub Podróżników 3 Żywioły,  Gmina Bolków (www.bolkow.pl)


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bolków, Festiwal, Podróże, Podróżników


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »