kraj:
Francja
autor: ATC
09-09-2012, 18:05 komentarzy: 0

Mosty nie dla lękliwych: Aiguille du Midi

To nie są miejsca dla osób cierpiących na akrofobię czyli lęk wysokości. Zbudowane z różnych materiałów, odmiennej długości i szerokości, niekiedy zdające się być zawieszone w chmurach, innym razem tonące w bagnach – dostarczają więcej wrażeń niż kolejka górska w wesołym miasteczku.

Aiguille du Midi

Szczyt we francuskich Alpach, Aiguille du Midi (3842 m n.p.m.) w masywie Mont Blanc znajduje się 8 km od szczytu Mont Blanc. Został zdobyty przez Antoniego Malczewskiego wraz z sześcioma przewodnikami 4 sierpnia 1818 roku.

Most Aiguille du Midi
Most Aiguille du Midi

Od 1955 roku, aby dostać się na górę wystarczy wyjechać kolejką linową. Czas wyjazdu to 20 minut. Podróż na górę odbywa się w dwóch etapach, pierwsza stacja znajduje się na wysokości 2309 m n.p.m. - Plan de l'Aiguille. Na górze znajduje się kilka tarasów, z których można podziwiać niezwykłą scenerię Alp szwajcarskich, francuskich i włoskich. W pogodny dzień można zobaczyć Matterhorn (szczyt położony w Alpach Zachodnich sięgający wysokości 4478 metrów), Monte Rosa (najpotężniejszy masyw górski całych Alp) i Grand Combin (czterotysięcznik w Alpach Pennińskich). Windą wewnątrz skał możemy wjechać na samą iglicę. Koszt wjazdu kolejką linową to 45,60 € (bilet normalny dla osób powyżej 16 lat).

Gdzie jest Szczyt Aiguille du Midi? Masywie Mont Blanc w pobliżu Chamonix, Francja, Zobacz na mapie

Most jest krótki, osoby z lękiem wysokości będą mieć poczucie, że można z niego szybko zejść. Jednak Ci, co naprawdę boją się wysokości prawdopodobnie nigdy nie wsiądą do kolejki prowadzącej na szczyt.

Most Aiguille du Midi
Most na szczycie Aiguille du Midi, fot. Éole, Flickr CC

Zobacz także: Francja: samochodem tylko z alkomatem lub… grzywna!


Aiguille du Midi

ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3|4|5|6|7|8|9 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Aiguille du Midi, Ciekawe, Mosty, Niebezpieczne, Podróże, Przerażające


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »