kraj:
Polska
autor: ARA
23-09-2012, 18:33 komentarzy: 0

Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska , fot. Beax, Wikimedia

TTWarsaw: Spotkania ze znanymi podróżnikami

Beatę Pawlikowską, Olgę Morawską - żonę słynnego himalaisty, Anne i Thomasa Albothów, których pamiętnik prowadzony on-line dostał tytuł bloga roku od National Geographic Traveler oraz naszą redaktorkę, Annę Kłossowską spotkamy na targach TTWarsaw. Odbędą się one już w nadchodzącym tygodniu.

Spotkania z podróżnikami zaplanowane zostały na trzeci dzień targowy, sobotę 29 września br. Cykl rozpocznie Olga Morawska, która zrelacjonuje swoje ostatnie podróże do Kanady, Danii, Norwegii i RPA (książki z wypraw opublikował G+J w serii National Geographic). Będzie to bardzo osobista opowieść o tym, czego autorka spodziewała się wyjeżdżając do danego kraju i na ile jej oczekiwania się potwierdziły, a co zupełnie ją zaskoczyło. Ubarwią ją wspomnienia przygód Olgi Morawskiej, spotkań z mieszkańcami i przyrodą, ale także kulturalno-intelektualny background. Nie zabraknie wspomnień dotyczących kuchni.

Z kolei znana podróżniczka Beata Pawlikowska zabierze tych wszystkich, którzy przyjdą na spotkanie w magiczną podróż do Chin i na pewno skutecznie zachęci do zakupu kolejnej książki z serii National Geographic poświęconej Państwu Środka.

Ania i Thomas Alboth to prawdziwa rodzina bez granic. Ona jest polską dziennikarką, on niemieckim fotografem. Z dwójką małych dzieci przemierzają świat i prowadzą bloga – the family without borders.com, na którym dzielą się swoimi przeżyciami. Poznaliśmy się w Brukseli, na konferencji dla młodych dziennikarzy. Na początku podróżowaliśmy razem do rożnych miejsc, ale dość szybko zdaliśmy sobie sprawę, ze chętnie spędzimy nasza podróż-życie razem – opowiada Ania.

Zobacz także: 20-lecie TTWarsaw. Jublileuszowa edycja już za pasem!

W spotkaniach z podróżnikami, już po raz drugi weźmie udział również nasza redaktorka, Anna Kłossowska, autorka trzech przewodników National Geographic” „Wakacje za pół ceny”, „Europa za pół ceny” i „Włochy jakich nie znacie”. Ten ostatni otrzymał nagrodę jury w konkursie Wortalu literackiego granice.pl w konkursie: najlepsza książka na lato (w kat. podróże literackie). Podróżniczka opowie o swojej fascynacji Italią i niezwykłych, bo sięgających dwóch pokoleń wstecz związkach rodzinnych z tym krajem.

http://www.ttwarsaw.pl/dla-zwiedzajcych/imprezy-towarzyszce-tt-warsaw/spotkania-z-podronikami.html

Źródło: TTWarsaw, Wydawnictwo G+J, the family without borders.com


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Kłossowska, Pawlikowska, Podróże, TTWarsaw, Znani podróżnicy


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »