kraj:
Polska
07-08-2012, 10:19 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Europa za pół ceny, Podróże

Europa za pół ceny, Podróże, fot. KLA

Zwiedź Europę najwyżej za pół ceny

20 krajów, 370 stron bardzo konkretnej informacji na temat, jak rzeczywiście można tanio podróżować po Starym Kontynencie. Autorka wydanego przez National Geographic przewodnika „Europa za pół ceny”, a zarazem nasza współpracowniczka sama objechała ją wielokrotnie wzdłuż i wszerz.

Dlatego książka różni się od podobnych publikacji, które ukazywały się już na rodzimym rynku. Przede wszystkim wyborem krajów, wśród których znalazły się te mniej znane Polakom jak Estonia czy Norwegia. Oczywiście są też wakacyjne „hity”: Włochy, Chorwacja, Gracja i Hiszpania, ale i wracające coraz bardziej do łask Rumunia i Bułgaria.

Przy każdym kraju znajdują się rozdziały poświęcone WSZYSTKIM środkom transportu, WSZELKIM formom noclegu, zwiedzaniu (tu autorka sugeruje, co w stolicy trzeba zobaczyć, trasy dla koneserów i  szlaki dla każdego, miejsca warte zobaczenia i te niezwykłe), jedzeniu (ze wskazaniem na lokalne przysmaki) oraz zakupom (wraz z cennikiem i sugerowanymi miejscami najlepszego shoppingu).

Naturalnie nacisk położony jest na jak najtańsze formy podróżowania. Informacja podana jest w pigułce, bez zbędnych opisów, a jej uzupełnieniem są linki do odpowiednich stron, gdzie można zdobyć więcej wiadomości na dany temat. To znacznie ułatwia planowanie i organizację podróży, bo nie trzeba samemu spędzać długich godzin w Internecie, nawigując w poszukiwaniu namiarów na hostele w Hiszpanii czy opcje noclegów w bułgarskich klasztorach.

Jako kontynuacja „Wakacji za pół ceny”, przewodnika wydanego  dwa lata temu, tu również znajdziemy informacje na temat podróżowania za pomocą użytecznych portali jak Hospitality Club czy Couchsurfing, na których turyści mogą znaleźć sobie bezpłatną „metę” w każdym zakątku świata, posiłek czy możliwość zwiedzenia lokalnych atrakcji.

Anna Kłossowska napisała dotychczas trzy przewodniki: „Wakacje za pół ceny”, Europę za pół ceny” i Włochy jakich nie znacie”. Ta ostatnia książka otrzymała nagrodę jury w prestiżowym konkursie „Najlepsza Książka na Lato 2012”, zorganizowanym przez Wortal Literacki Granice.pl

Zobacz także: Italia od kulis. Przewodnik po Włoszech, jakich nie znamy.

W tym miesiącu jej teksty publikowane wcześniej w magazynie „Traveler” ukażą się w książce „Miasta w 48 godzin” obok artykułów innych podróżników.
 

Europa za pół ceny, Anna Kłossowska, Tanie podróżowanie
Europa za pół ceny, Autor: Anna Kłossowska

 


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Europa za pół ceny, Podróże, Podróżnik, Tanie podróżowanie, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »