kraj:
Polska
autor: KLA
02-01-2013, 12:17 komentarzy: 0

Tajemniczy krąg w Mucharyńcu - historia jak z Archiwum X

Ma kształt idealnego okręgu, co widać z lotu ptaka. Znajduje się pośrodku lasu i jest to pas, w którym od setek lat po prostu nie wyrastają żadne wyższe drzewa. Dlaczego? Tutejsi mieszkańcy wierzą, że stoją za tym moce nie z tej ziemi…

Tajemniczy krąg na Mucharyńcu

Mucharyniec – tak nazywa się to tajemnicze, budzące często strach miejsce  położone między miejscowościami Sajówka i Krzywowólka, niedaleko Sławatycz nad Bugiem, w powiecie bialskim w północnej części województwa lubelskiego. Można do niego dojechać chociażby szlakiem rowerowym wytyczonym dzięki środkom z UE. Jednak, co dziwne, nie dociera on do samego uroczyska, jak nazywają to miejsce okoliczni mieszkańcy.

Gdzie jest Sajówka? Polska, Zobacz na mapie

Z innymi drogami jest podobnie. Żadna nie prowadzi do celu. Mało tego – są tacy, którzy gdy raz zagłębią się w las, błądzą po nim i błądzą choć jest niewielki tak, jakby coś wodziło ich na manowce. Gdy wreszcie trafią na Mucharyniec, zobaczą, że w miejscu, gdzie przychodzi krąg nie rosną drzewa.  I to ponoć od setek lat, a przyczyny tego fenomenu nikt nie jest w stanie naukowo wyjaśnić.

Cały teren zajmuje 4-5 ha – pośrodku okręgu znajduje się wyspa. Jest grząsko, ponoć niejednego wciągnęło bagno. Jak cerkiew, która tu niegdyś stała i nie wiedzieć czemu zapadła się pod ziemię. W obrębie kręgu wariują kompasy i cała elektronika – posiadacze komórek tracą zasięg. Leśne zwierzęta omijają Mucharyniec z daleka…

Zobacz także: W ruinach Puma Punku - tajemnice starożytności

Czy rządzą tym miejscem siły nieczyste? Przeczyłoby to innej legendzie zgodnie z którą na Mucharyńcu pojawiła się Matka Boska, zostawiając jako dowód swojej bytności ślady stóp odciśnięte na głazach. Można je teraz oglądać przy Kaplicy w Krzywowólce.

Źródła: mucharyniec.nadbugiem.pl, Podlasie24.pl, przewodnikterespol.pl.tl

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Archiwum X, Ciekawostki, Mucharyniec, Tajemniczy krąg


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »