kraj:
Polska
autor: KLA
22-01-2013, 11:47 komentarzy: 0

Samolot Wizz Air

Samolot Wizz Air, fot. Behemot

Lotnicza prognoza cenowa – karnawałowy city break

Karnawał to czas sprzyjający krótkim wyjazdom. Doskonałym pomysłem na urozmaicenie zimowych weekendów może być wypad do jednej z europejskich stolic, tzw. city break. Gdzie i kiedy najlepiej polecieć w karnawale?

City break to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy urlop lub nie potrafią obyć się bez poznawania nowych miejsc. Dobrze zorganizowani podróżnicy nawet w tak krótkim czasie mogą zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne, skosztować regionalnej kuchni czy poznać nocne życie danego miasta.

Planowanie city break należy zacząć jak najwcześniej, szczególnie z uwagi na większe zainteresowanie przelotami w weekendy. Dzięki rezerwacji biletów i noclegów z odpowiednio dużym wyprzedzeniem można sporo zaoszczędzić. Jak zatem wygląda karnawałowa, lotnicza prognoza cenowa na weekendowe wyjazdy z pięciu największych polskich lotnisk do popularnych stolic europejskich?

Paryż – najtaniej z Krakowa i Warszawy


Turyści pragnący spędzić romantyczny weekend w Paryżu powinni uważnie obserwować oferty przewoźników latających z Krakowa. Najtańsze, bezpośrednie loty proponują linie easyJet – w pierwszy (438 zł) i drugi weekend lutego (463 zł). Niewiele więcej - 446 zł - trzeba będzie zapłacić na rejs w ostatni weekend lutego. Mieszkańcom stolicy opłaci się wstrzymać się z wyjazdami do końca lutego. Od 22 lutego, przez kolejne piątki marca, za bilety Air France na bezpośrednie loty na lotnisko Charles’a de Gaulle’a trzeba będzie zapłacić 498 zł. Ze zdecydowanie większymi wydatkami powinni liczyć się natomiast podróżni z Wrocławia, Gdańska i Katowic – bilety do stolicy Francji kosztować ich będą prawie dwa razy więcej niż Warszawiaków czy Krakowiaków.

Francja zasypie nas tysiącami atrakcji już na początku 2013 roku

Londyn – tanimi liniami z Katowic


Najbardziej atrakcyjne cenowo przeloty weekendowe można znaleźć na trasach do Londynu. Podróż w pierwszy lub drugi weekend lutego liniami Wizz Air z Katowic to koszt rzędu 285 zł w obie strony. Atrakcyjne oferty można również znaleźć na marcowe loty z Gdańska (np. lot 8 marca, liniami Wizz Air do Londyn-Luton za 331 zł) oraz z Katowic tym samym przewoźnikiem (1 marca za 371 zł). Niecałe 100 zł więcej zapłacą pasażerowie Wizz Air z Gdańska (Londyn-Luton, z wylotem 8 lutego). Na bilety z podkrakowskich Balic lub Wrocławia trzeba będzie przeznaczyć ponad 400 zł. Najdrożej, bo około 700 zł zapłacą mieszkańcy stolicy. Lepiej zapomnieć o odwiedzaniu brytyjskiej stolicy jeszcze w styczniu – bilety kosztują ponad 900 zł (British Airways, wylot 25 stycznia).

Turystyka zakupowa– czyli gdzie Polacy latają na wyprzedaże

Rzym – najkorzystniej w marcu


Jedne z droższych europejskich city breaks to „rzymskie wakacje”. Można wprawdzie znaleźć atrakcyjne ceny przelotów, ale dopiero pod koniec karnawału (361 zł, wylot 22 marca liniami Wizz Air). Na tle dość wysokich cen przelotów do Rzymu w najbliższych tygodniach, korzystnie prezentuje się oferta z wylotem z Warszawy 15 lutego oraz w marcu (niecałe 700 zł). Cena może być mniejsza, ale wówczas należy dodatkowo wziąć jeden dzień urlopu i wyruszyć na weekendowe zwiedzanie już w czwartek (Alitalia, 650 zł, wylot 24.01, powrót w sobotę 26.01).

Podróżujący z Balic powinni poczekać z rzymskimi wojażami do 15 lutego. Wówczas za przelot Lufthansą z jedną przesiadką zapłacą 821 zł. Co ciekawe, w marcu ceny zdecydowanie wzrosną, nawet do 1109 zł. Ponad 800 zł będą musieli zapłacić również pasażerowie z Gdańska (rejsy Lufthansy odbywające się w każdy piątek lutego i marca) i Wrocławia. Podobnie wielbiciele Włoch podróżujący z Katowic będą musieli liczyć się z kosztami rzędu 800-1000 zł. Dla porównania, poza weekendem podróż na tej samej trasie może kosztować do 4 razy mniej! (Wizz Air, wyloty w poniedziałki - już za 280 zł).

Madryt – najlepiej z warszawskiego Okęcia


Hiszpańskie city break podobnie do włoskich nie należą do najtańszych. Najmniej za przeloty do Madrytu zapłacą pasażerowie latający z warszawskiego Okęcia – ceny biletów na weekendowe przeloty od 25 stycznia w górę wahają się między 747 a 877 zł. Uwaga – pod koniec marca zdecydowany wzrost cen! Przelot w obie strony w weekend 22-24 marca kosztuje ponad 1000 zł.

Podróżni z Balic powinni poczekać do lutego - wtedy do Madrytu polecą najtaniej, bo za 827 zł, liniami Lufthansa (wszystkie kolejne piątki miesiąca). Za podobną cenę polecimy do Madrytu z Gdańska – podróż lepiej zaplanować jednak na marzec, bo w lutym koszt biletu jest średnio o 100 zł większy. Z kosztami na podobnym poziomie (ok. 800-900 zł) powinni liczyć się podróżujący z portów w Katowicach i Wrocławiu.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: burzliwy styczeń

Berlin – tanie zwiedzanie w styczniu i lutym


Stolica Niemiec ostatnimi czasy staje się coraz częstszym celem podróży młodych Europejczyków – także Polaków. Najmniej, 430 zł, za przelot w dwie strony do Berlina trzeba zapłacić lecąc z Gdańska liniami Air Berlin w ostatni weekend stycznia (25-27.01). Niewiele więcej, 452 zł, kosztują bilety na loty z Krakowa tymi samymi liniami na podróż w ostatni weekend stycznia lub trzeci weekend lutego. Już w marcu ceny na loty z krakowskiego portu zdecydowanie wzrosną - do 737 zł za bilet. Wybierając inne porty - Okęcie, Katowice-Pyrzowice czy Wrocław-Strachowice - trzeba się liczyć z kosztami od ok. 700 zł do nawet 1014 zł (rejs Lufthansą z wylotem 15 lutego z Pyrzowic).

Źródło: www.kayak.pl

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Berlin, City break, Londyn, Madryt, Paryż, Podróże, Podróżnik, Rzym


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »