kraj:
Nigeria
autor: KLA
29-01-2013, 08:43 komentarzy: 0

Sklep z bananami, Nigeria

Sklep z bananami, Nigeria, fot. IITA Image Library, Flickr CC

MSZ: Nigeria niebezpieczna

Nasz resort przypomina o utrzymującym się wysokim zagrożeniu zamachami terrorystycznymi i porwaniami obcokrajowców na terenie północnej i środkowej Nigerii. Odradza również wyjazdy do Afryki Zachodniej.

Na obszarze Nigerii może dochodzić do ataków na miejsca kultu religijnego, bazary, budynki administracji państwowej i służb bezpieczeństwa, hotele, restauracje, bary.

Nie można także wykluczyć działań terrorystycznych których celem mogą być budynki i domy mieszkalne, oraz indywidualne osoby. W wyniku ataków może również dochodzić do groźnych zamieszek i demonstracji. Dlatego MSZ odradza podróżowanie w te rejony, a osobom, które już się tam znajdują lub zamierzają mimo wszystko wyjechać, sugeruje zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych oraz miejsc zagrożonych atakami, a także samotnych podróży. Zaleca też zgłoszenie takiej podróży w systemie e-konsulat.

Zobacz także: MSZ: Egipt – wyjazdy tylko nad morze

Kilka dni temu MSZ poinformował o zagrożeniu odwetowymi zamachami terrorystycznymi w państwach Afryki Zachodniej zaangażowanych w misję AFISMA w Mali (międzynarodowa misja w Mali kierowana przez państwa afrykańskie): Benin, Ghana, Gwinea, Liberia, Nigeria, Sierra Leone, Togo, Wybrzeże Kości Słoniowej. W ogarniętym zainicjowaną przez fundamentalistów islamskich rebelią Mali obowiązujący od 12 stycznia br. stan wojenny przedłużono o trzy miesiące.

Źródło: MSZ, TVP1, PAP

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Komunikat, MSZ, Niebezpiecznie, Nigeria, Podróży, Zagrożenia


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »