kraj:
Meksyk
autor: Anna Kłossowska
11-02-2013, 14:05 komentarzy: 0

Tubo-social, Tubo-cool, Tubohotel czyli nocleg alternatywny

Tak reklamuje swoje usługi hotel w betonowych rurach z recyklingu w Tepoztlan, 45 minut od Nowego Meksyku. Za noc w szarym okrąglaku zapłacimy od 32 dolarów wzwyż.

Nómada Tubo Hotel

Tubohotel tworzą poukładane po trzy lub ustawione pojedynczo wśród drzew 2-3 metrowej długości betonowe obręcze. Takie, jakich używa się na przykład do budowy tuneli. W każdej mieści się małżeńskie łoże i na tym właściwie koniec.  Do łazienki trzeba udać się na piechotę. Poza tym na terenie znajduje się restauracja i basen.

Nieopodal wioski Tepoztlan wznosi się piramida Tepozteco, prekolumbijska świątynia poświęcona Tepoztecatlowi, azteckiemu bóstwu płodności i pulque (trunek ze sfermentowanego soku agawy).

Można by powiedzieć, że Tubohotel to kolejna wariacja na temat hotelu kapsułowego, podobnie jak inny „wynalazek”, tym razem na terenie browaru Pott’s Naturpark Brauerei w Oelde na terenie Nadrenii Północnej - Westfalii w Niemczech. Tutaj z kolei na turystów - piwoszów czeka B&B w… stuletnich beczkach po piwie Pott’s, które służyły do jego transportu między 1895 a 1995 rokiem. 

Zobacz także: Designerskie hotele. Nocleg wewnątrz żarówki

W porównaniu z betonowym Tubohotelem, drewniane pokoiki sprawiają o wiele przytulniejsze wrażenie, choć wyposażenie jest identyczne i ogranicza się tylko do małżeńskiego łoża – bonusem jest telewizor płaskoekranowy. Oferujący zaledwie trzy pokoje mini-hotelik nie ma nazwy, ale figuruje na liście obiektów noclegowych Airbnb (portal umożliwiający rezerwację noclegów w 34 tysiącach miast 192 krajów na świecie) pod hasłem „pokoje piwne”. Jakby samo spanie w beczkach po piwie nie było dostatecznie „odjazdowe”, właściciele obiektu proponują saunę – również w beczce po piwie, a następnie kufel na dobranoc. Koszt – 137 dolarów za noc.

Źródło: Airbnb

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Nocleg alternatywny, Tubo-cool, Tubo-social, Tubohotel


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »