kraj:
Polska
12-02-2013, 11:15 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: burze nie tylko śnieżne

Burze śnieżne, agresywni pasażerowie i strajki przyciągnęły naszą uwagę w ubiegłym tygodniu - ale bez obaw, mamy również kilka pozytywnych informacji. Zapraszamy do lektury kolejnego przeglądu turystycznych newsów.

Agresja na pokładzie

 
Rodzina wybierająca się z kanadyjskiej wyspy Cape Breton do Dominikany spowodowała niemałe zamieszanie na pokładzie samolotu linii Sunwing. Mimo zakazu, państwo MacNeil postanowili zapalić sobie podczas rejsu. Upomnienia ze strony obsługi pokładowej zostały zignorowane, piloci byli więc zmuszeni osadzić maszynę na lotnisku w Bermudach – tego wymagał protokół bezpieczeństwa. Nieprzewidziane lądowanie kosztowało linię 50 tysięcy dolarów. Co ciekawe, Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego podaje, że w ostatnich latach liczba przypadków agresywnego zachowania pasażerów wzrosła o niemal 700 procent.
 

Burze śnieżne w USA

 
Blisko 900 rejsów pasażerskich anulowały amerykańskie linie lotnicze w związku ze śnieżycą, która sparaliżowała stan Nowy Jork. Ucierpiały zwłaszcza lotniska Logan International w Bostonie i LaGuardia w Nowym Jorku, a także O'Hara w Chicago. Planujecie wycieczkę do Stanów? Pamiętajcie o pogodzie.
 

Ryanair zwiększa EU 261

 
Czym jest EU 261 i dlaczego Ryanair je zwiększa? Jak sama nazwa wskazuje, to rozporządzenie unijne: nakazuje ono pobieranie przez linie lotnicze opłaty od pasażerów, przeznaczonej na fundusz finansujący odszkodowania i inne wydatki związane z lotami anulowanymi nie z winy przewoźnika. Obecnie stawka EU 261 wynosi w Ryanairze 2 euro; od 1 marca wzrośnie do 2,50 euro.
 

Greckie wyspy odizolowane

 
W wyniku strajku operatorów promów kursujących pomiędzy greckimi wyspami, przebywający na nich ludzie zostali odcięci od świata. Oznaczało to dla nich praktycznie uwięzienie; szybko zaczęło im brakować artykułów pierwszej potrzeby. Rząd rozważał ustawowe zmuszenie przewoźników do pracy; ostatecznie w celu rozbicia strajku zostały wysłane specjalne oddziały policji. Funkcjonariusze odizolowali prowodyrów strajku od reszty żeglarzy.
 

Dobra chwila na wyjazd

 
W lutym ceny biletów autokarowych są niższe niż w ostatnich kilku miesiącach - po świąteczno-noworocznym szale nadszedł okres spokoju, w którym przewoźnicy mogą organizować transport bez pośpiechu i zwiększania nakładów. Jeżeli więc planowałeś wizytę u rodziny mieszkającej za granicą, albo zamierzałeś wyjechać na city break, właśnie teraz jest najlepsza pora. Miejscówki na tanie przejazdy są jeszcze łatwiej dostępne niż zwykle.
 

Nowe miasta w sieci połączeń

 
Korzystając z chwili spokoju, linie autokarowe mogą zastanowić się nad optymalizacją sieci połączeń. I tak, Polonia Transport wprowadza obsługę miasta Hrubieszów na trasie do Paryża; linia Agat zmieniła przystanki w Pszczynie i Grzybowie; EP Eurolinie Plus zaczęły codziennie jeździć do Niemiec z Warszawy i Łodzi. Pełny wykaz zmian znajdziecie na blogu portalu BiletyAutokarowe.pl.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: Unia nakazuje
 
* * *
 
Przegląd, jak każdego tygodnia, przygotowała redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl. Bilety autokarowe do Niemiec kupisz w mniej niż pięć minut - wystarczy złożyć rezerwację online albo telefonicznie. Zapraszamy!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Agresja na pokładzie, Ciekawostki ze świata, EU 261, Ryanair, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »