kraj:
Polska
19-02-2013, 11:31 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: turysto, strzeż się!

LOT pozostaje tematem numer jeden z branżowych mediach, ale to nie znaczy, że nie ma innych ciekawszych czy dziwniejszych informacji. Tych jest aż nadmiarze. Zapraszamy do lektury kolejnego Tygodnia w transporcie.

O, locie...

 
LOT zamierza latem częściej kursować z Warszawy do Nowego Jorku i Chicago. Do tego czasu linia powinna już odzyskać Dreamlinery, które na dalekich trasach pomogą zaoszczędzić na kosztach paliwa. Lepiej, żeby tak się stało i przewoźnik wyszedł na prostą, gdyż premier Tusk twierdzi, że ostatnia zapomoga państwowa dla LOT-u jest faktycznie ostatnia. Albo linia wreszcie weźmie się w garść, albo będzie musiała ogłosić upadłość.
 
Jest jeszcze trzecia możliwość: prawdopodobnie jeszcze w tym roku LOT zostanie sprzedany. Według Informacyjnej Agencji Radiowej taki plan ma nowy prezes Sebastian Mikosz. Problem w tym, że wartość linii stale maleje; w 2012 wynosiła 200 milionów złotych. To tylko 1/5 kwoty dotacji udzielonej przewoźnikowi przez rząd.
 

Turysto, strzeż się! Bo inaczej...

 
Platforma Obywatelska chce karać turystów, którzy wyjdą zimą w góry bez przygotowania i będą zmuszeni korzystać z pomocy TOPR lub GOPR. Pojawił się też pomysł wprowadzenia obowiązkowych ubezpieczeń dla wszystkich osób wybierających się w góry. Czy to dobry pomysł, czy raczej narzucanie odpowiedzialności zbiorowej - nawet na ludzi, którzy są dobrze przygotowani?
 

Kolejowa dezinformacja

 
Urząd Transportu Kolejowego rozpoczął postępowanie przeciw PKP w sprawie udzielania pasażerom błędnych informacji o ruchu pociągów. W czym problem? Otóż nowy i nowoczesny System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej zamiast informować - dezinformuje.
 

Niemcy paraliżują lotniska

 
Około 180 lotów zostało anulowanych na lotniskach w Hamburgu i Dusseldorfie. Opóźniła się podróż kilku tysięcy pasażerów. Problemy spowodował strajk pracowników odpowiedzialnych za kontrolę pasażerów. Obsługiwane przez nich stanowiska pozostawały nieczynne - w ten sposób związki zawodowe chcą wywalczyć podniesienie płac o 30 procent.
 

W Modlinie nie jest lepiej

 
Lotnisko w Modlinie prawdopodobnie będzie nieczynne dłużej niżby chcieli tego jego właściciele. Firma Erbud, odpowiedzialna za naprawę drogi startowej, twierdzi że realnym terminem zakończenia prac jest grudzień 2013 lub styczeń 2014. Przypominamy, że pierwszy lot z lotniska w Modlinie odbył się 15 lipca 2012 roku, zaś port zamknięto 22 grudnia. Przyczyną były uszkodzenia pasa startowego, spowodowane użyciem mieszanki betonowej zmieniającej objętość pod wpływem wilgoci.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: burze nie tylko śnieżne
 
* * *
 
Tekst przygotowała redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl, oferującego Ci bilety autokarowe do Niemiec, Francji, Anglii i mnóstwa innych europejskich krajów: tanio, szybko i wygodnie.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Lotnisko, Modlin, PLL LOT, Podróże, Strajk w Niemczech


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »