kraj:
Polska
autor: KLA
27-02-2013, 10:55 komentarzy: 0

Aplikacja

Aplikacja, fot. chopin.um.warszawa.pl/

Aplikacja mobilna "Warszawa Chopina" już dostępna dla turystów

W 203. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina (przypada 22 lutego) Warszawa proponuje nową odsłonę aplikacji mobilnej. Zwiedzając nasze miasto z telefonem wyposażonym w system Android lub iOS, można poznać wiele ciekawostek o wielkim kompozytorze, który połowę swojego życia mieszkał w stolicy.

Z aplikacji "Warszawa Chopina" turyści mogą korzystać w sześciu językach, oprócz najpopularniejszych: angielskiego, rosyjskiego czy francuskiego, również po japońsku i chińsku.

Dla miłośników muzyki poważnej przygotowano kalendarz imprez z informacjami o koncertach i festiwalach. Dostępny jest także audioprzewodnik, z którego można się dowiedzieć o miejscach w Warszawie związanych z kompozytorem.
Całość uzupełnia obszerny opis muzeum Fryderyka Chopina przy Tamce.

Aplikacja mobilna obsługuje również funkcje społecznościowe. Użytkownicy mogą polecać materiały na Facebooku i meldować się w popularnych miejscach na portalu foursquare.com. Wkrótce w punktach IT dostępne będą tagi zbliżeniowe NFC, dzięki którym możliwe będzie pobranie dodatkowych informacji na telefon.

Wielu turystów, zanim zdecyduje się na odwiedzenie naszego kraju, szuka o nim informacji w internecie. Aplikacja mobilna, którą przygotowaliśmy, pozwoli im mieć ją zawsze pod ręka - w telefonie komórkowym i korzystać z niej już na miejscu. - powiedziała Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Przewodniki na smartfony to przyszłość. Coraz rzadziej korzystamy z ich papierowych wersji. Tematyczne przewodniki, jak aplikacja "Warszawa Chopina", to odpowiedź na potrzeby osób zainteresowanych danym tematem w sposób szczególny. "Warszawa Chopina" wpisuje się w cykl projektów aplikacji ułatwiających orientację w różnych miejscach publicznych jak centra handlowe, lotniska, stadiony czy inne obiekty użyteczności publicznej - powiedział Łukasz Makowski, prezes firmy Looksoft, która opracowała aplikację.

Zobacz także: 168 polskich zabytków na aplikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Pierwsza wersja aplikacji "Warszawa Chopina" powstała na początku 2009 r. z okazji obchodów Roku Chopinowskiego 2010 na iPhone?a i urządzenia z systemem Java. Najnowsza, dostępna w telefonach z systemem Android, jest zaktualizowana i poszerzona o nowe wiadomości.

Pobierz aplikację Warszawa Chopina

Na iPhona

Na telefon z Androidem

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Aplikacja, Na iPhona, Na telefon z Androidem, Urządzenia mobilne, Warszawa Chopina


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »