kraj:
Australia
autor: KLA
10-07-2012, 18:55 źródło: ŚP     komentarzy: 1

Kto najdalej rzuci… tuńczykiem? - Festiwal Tunarama

To najpopularniejsza, bezpłatna impreza w południowej Australii, gromadząca z roku na rok coraz więcej fanów. Wybierając się na antypody, warto wpisać ją do swojego kalendarza.

Rzut tuńczykiem, Festwial Tunarama

Światowy rekord rzutu 10-kilowym tuńczykiem wynosi 37 metrów. Oczywiście nie ma mowy o znęcaniu się nad zwierzętami – bo do zabawy używana jest sztuczna ryba. Bo chodzi tu właśnie o zabawę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Uczestnicy, w różnych kategoriach wiekowych i składach osobowych (np. rodzinnych) czy narodowych biorą udział w szeregu konkurencji polegających na rzucaniu sztucznymi rybami na odległość za pomocą specjalnych szczypców. W zależności od wagi i wzrostu zawodnicy dostają albo 10-kg tuńczyka albo też inną rybę, w tym… krewetki.

Oprócz tego w programie są też zawody na jedzenie melona czy budowanie zamków z piasku dla najmłodszych, lokalna, plażowa wersja programu „Masz talent”, wyścigi łodzi, konkurencje w obieraniu krewetek na czas.

Gdy festiwal startował w 1962 r. organizatorom zależało bardziej na promocji lokalnego przemysłu rybnego w Port Lincoln. Dziś, po 51 edycjach to już impreza na skalę krajową, a nawet międzynarodową. Czuwa nad nią Port Lincoln Tunarama Incorporated, a kontroluje zarząd, utrzymywane w całości przez sponsorów: sferę biznesu, branżę turystyczną i prywatnych darczyńców.

Zobacz także: Szwecja: Lękliwa załoga samolotu wywołała panikę na pokładzie

Najbliższy festiwal odbędzie się 25-28 stycznia 2013 r.

Źródło: Tunarama Festival, News.com.au
 


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcja turystyczna Australii, Festwial Tunarama, Podróże, Rzut tuńczykiem


reklamy:

Komentarze

salander (111), 10-07-2012 22:58

Podróże bliskie i dalekie.
hehe filmik rewelka


Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »