kraj:
Polska
26-03-2012, 15:48 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 20-26 marca 2012 r.

Ostatni tydzień w branży był pozbawiony nieprzyjemnych niespodzianek. Linie lotnicze podsyłają coraz więcej budujących informacji, co wskazuje, że rynek otrząsa się z kryzysu, zaś liczba nowych połączeń autokarowych móże bardzo mile zaskoczyć.

Informacje z branży autokarowej
 
1. Znacznym zmianom uległ rozkład jazdy autokarów Sindbad. Zmieniły się częstotoliwości niektórych kursów, skrócił się czas części przejazdów, a także dodano nowe połączenia z miastami: Radomsko, Kutno, Łowicz, Ciechanów i Zduńska Wola. Szczegółową listę zmian można znaleźć na blogu portalu BiletyAutokarowe.pl.
 
2. Do platformy przewozowej Sindbad dołączyła linia Dagmar, dzięki czemu w ofercie Sindbada pojawiły się przewozy na Ukrainę. Co więcej, przewoźnik zaoferował swoim stałym klientom karty VIP, uprawniające m.in. do odbioru gratisowego biletu co sześć kursów. Szczegóły na naszym blogu.
 
3. Eurolines utworzyły szereg nowych połączeń, m.in. do Mińska, Lyonu, Grenoble, Orleanu, Nantes, Malmo, Kopenhagi, Moss i Oslo.
 
4. Linia Agat rozpoczęła obsługę niemieckich miast Bamberg, Schweinfurt i Wurzburg.
 
5. Eurobus uruchomił dodatkowy przystanek we Florencji. Teraz autokary firmy stają na Stazione FS Castello i Piazzale Montelungo.
 
Informacje z branży lotniczej
 
1. Oferta połączeń z portu lotniczego Wrocław Strachowice została rozbudowana do największych w historii lotniska rozmiarów. Pasażerowie mogą korzystać z 38 połączeń regularnych i 23 czarterowych.
 
2. Pomimo strajku LOT AMS - obsługi technicznej LOT-u - niezbyt rentowną firmę udało się sprzedać Agencji Rozwoju Przemysłu. Zdobyta dzięki transakcji kwota pozwoli LOT-owi na spłatę zobowiązań. Przypominamy, że strajkujący pracownicy domagali się podwyżek w wysokości 2000 zł netto.
 
3. Media nieoficjalnie dowiedziały się, że Eurolot planuje rozpoczęcie kursów Krakowa do Lwowa, Zurychu i nieokreślonego miasta w Chorwacji.
 
4. Unia Europejska ponagliła Polskę w sprawie wdrażania praw zapewniających "niedyskryminujący" charakter naliczania opłat lotniskowych dla przewoźników. Oprócz Polski tylko Grecja nie stosuje jeszcze przepisow, do których wprowadzenia zobowiązuje kraje prawo unijne.
 
5. Niemcy rezygnują ze zniżek transportowych dla dziennikarzy. Jako pierwsza ofertę rabatów zlikwidowała linia Air Berlin; za jej przykładem idą niemieckie koleje. Zmiana ma pozwolić dziennikarzom zachować obiektywne spojrzenie na rynek.
 
Informacje zebrała i opracowała redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl, w którym można zakupić tanie bilety ponad 90 polskich i zagranicznych przewoźników autokarowych.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1..12|13|14|15|16..21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »