kraj:
Polska
06-02-2012, 13:41 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Autokar, Turystyka

Autokar, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 30 stycznia - 6 lutego 2012 roku

Dla branży autokarowej ubiegły tydzień był spokojny, lecz w lotniczej rozpętała się prawdziwa burza. Bankructwa dużych linii, masowe zwolnienia i opóźnienia połączeń utrudniły podróżowanie pasażerom z całego świata.

Informacje z branży autokarowej
 
1. Przewoźnik Touring włączył kolejną linię do swojej promocji, w ramach której można kupić bilety do Niemiec za 99 lub 198 zł (na kurs w jedną lub obie strony). Trasa linii T579/B181 biegnie m.in. przez Zieloną Górę, Piłę, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Gdańsk, Koszalin i Toruń.
 
2. Eurobus przygotował obszerny komunikat dotyczący zmian w działalności firmy. Zawieszona została linia ST-410, obsługiwana przez PKS Stalowa Wola - zostanie ona uruchomiona ponownie 15 czerwca, jako połączenie sezonowe. Zmianie uległy ponadto godziny wyjazdów z Ostrołęki i Braunschweig, a ze względu na reorganizację linii na południu Polski mogły nastąpić chwilowe problemy w rezerwacji biletów w systemie EuroTicket. Pełen komunikat znajdziecie na blogu BiletyAutokarowe.pl.
 
Informacje z branży lotniczej
 
1. Hiszpańskie linie Spanair zawiesiły działalność. Pasażerom, którzy zakupili bilety na anulowane połączenia, pomoc zaoferowała linia easyJet.
 
2. Zbankrutowały również węgierskie linie Malev - w tym przypadku pasażerów przejęły Wizz Air i Ryanair, przy czym irlandzki przewoźnik już 18 lutego uruchomi połączenie Kraków - Budapeszt. Możliwe jednak, że Malev wkrótce powróci; prowadzone są rozmowy mające na celu powołanie nowej spółki, w ramach której przewoźnik wznowi działalność.
 
3. American Airlines zwalniają 13 tys. pracowników i reorganizują swoją działalność, aby uniknąć bankructwa. Warto przypomnieć, że już w listopadzie ubiegłego roku firma złożyła wniosek o uznanie upadłości.
 
4. Około 1/3 lotów z angielskiego lotniska Heathrow została odwołana z uwagi na niesprzyjającą pogodę. Cała Wielka Brytania zmaga się z zimą.
 
5. We Francji strajkują związki zawodowe, w związku z czym do czwartku mogą występować utrudnienia w ruchu lotniczym. Jeżeli lecicie z lub do Francji, spodziewajcie się opóźnień.
 
5. Jedyna pozytywna informacja z ubiegłego tygodnia: Wizz Air zapowiedział przeniesienie działalności w Warszawie z lotniska Chopina do Modlina. Przewoźnik zacznie działać w nowej bazie 18 lipca. Oszczędności poczynione dzięki przeprowadzce pozwolą obniżyć ceny biletów.
 
Informacje zebrała i opracowała redakcja portalu Bilety Autokarowe, oferujące tanie bilety ponad 80 linii autokarowych z całej Europy.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1..5|6|7|8|9..21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Podróże, Turystyka, Tydzień w transporcie


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »