kraj:
Polska
20-02-2012, 15:19 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 13-20 lutego 2012

Branża autokarowa reorganizuje się z pożytkiem dla pasażera, natomiast w branży lotniczej zachodzą niepokojące zmiany. Zapraszamy do lektury przeglądu najważniejszych informacji z rynku transportowego z ubiegłego tygodnia.

Informacje z branży autokarowej:
 
1. Około trzeciej nad ranem 15 lutego polski autokar jadący przez Niemcy wpadł w poślizg i uderzył w filar wiaduktu. Jedna osoba zginęła, sześć zostało rannych.
 
2. Eurobus zreorganizował sieć połączeń na południu Polski. Zmiany objęły m.in. ujednolicenie godzin obsługi polskich miast (godzina wyjazdu z danego miasta jest taka sama, niezależnie od zagranicznego miasta docelowego na trasie), skrócenie czasów przejazdu i zwiększenie częstotliwości kursów zagranicznych.
 
3. Agat zmienił lokalizację przystanka w miejscowości Innsbruck na liniach A-01 i A-04. Nowy przystanek mieści się przy głównym dworcu kolejowym w Innsbrucku – Hbf, a dokładnie na Busbahnhof peron G.
 
4. Intercars obniżył ceny na przewozy do miast: Lyon, Givors, St. Etienne, Clermont, Ussel, Tulle, Brive, Perigueux i Bordeaux. Ponadto linia uruchomiła kursy do Bayonne, Irun, San Sebastian, Bilbao oraz Burgos.
 
Informacje z branży lotniczej:
 
1. Część lotniska w Schiphol (Amsterdam) musiała zostać ewakuoawna, kiedy mężczyzna kryjący się w jednej z toalet zagroził detonacją bomby. Okazało się, że był to fałszywy alarm; z sytuacją uporano się sprawnie, zaś żaden lot nie został odwołany.
 
2. OLT Express zapowiada interesujące, choć kontrowersyjne rozwiązanie kwestii lotów zagranicznych. Połączenia międzynarodowe z Polski miałyby składać się z dwóch etapów: pierwszym byłby lot do Gdańska, gdzie następowałaby przesiadka do drugiego samolotu, kierującego się już do właściwej miejscowości zagranicznej. Umożliwiłoby to Expressowi zmniejszenie kosztów działalności. Ponadto linia uruchomi połączenie Warszawa - Rzeszów.
 
3. 55-letni pilot Czech Airlines zasłabł i zmarł podczas lotu z Warszawy do Pragi. Drugi pilot bezproblemowo dokończył rejs. W kontekście wydarzenia warto przypomnieć niedawną wypowiedź prezesa Ryanairu Micheala O'Leary, który stwierdził, że drugi pilot jest w samolocie niepotrzebny.
 
4. Z końcem marca LOT likwiduje niedochodowe połączenie Warszawa - Hanoi (Wietnam). Jednocześnie linia zapowiedziała połączenie Warszawa - Pekin, które zostanie uruchomione 29 maja.
 
5. Norwegian skasował połączenie Warszawa - Kopenhaga.

Wiadomości zebrała i zredagowała redakcja portalu Bilety Autokarowe - najbardziej rozbudowanego polskiego serwisu rezerwacji biletów autokarowych online.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1..7|8|9|10|11..21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Podróże, Turystyka, Tydzień w transporcie


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »